banner17

Ayasofya Dergisinin 24. Sayısı Çıktı

Ayasofya dergisinin Temmuz-Ağustos 2018 tarihli 24. sayısı çıktı.

Ayasofya Dergisinin 24. Sayısı Çıktı

Ayasofya dergisi Recep Terler yönetiminde 4. yılını Temmuz-Ağustos 2018 tarihli 24. sayısıyla tamamladı.

Derginin yeni sayısında Tufan Engiz “Hüsrev Hatemi ile Havadan Sudan”; Gülnur Yıldız da genç fotoğrafçı Meryem Betül Koçak ile fotoğrafları üzerine konuşmuşlar.

Mehmet Lütfi Arslan “Sonsuz Kariyer Formülü”, Mahmud Erol Kılıç “İslâm’ın İçini Boşaltan Müslümanlar” makaleleriyle, Yusuf Bilâl Aydeniz “Hareket Fikriyatı” yazı dizisinin son yazısıyla dergide yer alıyor.

Ayşenur Kuşkapan ve Bilal Alemdaroğlu Halepli Hattat Mohammed Imad Mahhouk ile sanatını ve hayat hikâyesini konuşmuş.

Ercan Yılmaz “Hüsn ü Aşk Okumaları”na, Harun Yakarer “Şiirin Gölgesinde” yazılarına bu sayıda da devame diyor.

Nurettin Taşkesen ve Serkan Üstüner geçtiğimiz aylarda rahmeti rahmana kavuşan kıymetli yazar Mehmet Niyazi Özdemir’i yazılarıyla anıyor.

İbrahim Tenekeci “Ah Ölümden” adlı şiiriyle Ayasofya’da.

Seyyid Ensar “Kadrajın Dışında Kalan Hayat” yazısıyla; Ercan Kara “Annemin Cenneti”, Celal Kuru “Mutluluk Tedirgin Bir Kuştur” öyküleriyle; Yusuf Bilâl Aydeniz “Müberra” denemelerinin ikincisiyle, Orhan Özekinci “Halil’le Benim Aramdaki Farklar” yazısıyla bu sayıda yer alan bazı isimler…

Recep Terler “Öykünün Ahvali”ni soruşturmuş. Ayşegül Genç, Elif Genç, Hüseyin Ahmet Çelik, Osman Cihangir ve Senem Gezeroğlu soruları cevaplayan isimler. Sevim Tosun da “Son Muhayyel Öyküler” başlıklı çalışmasıyla soruşturmayı cevaplayan isimlerin son çıkan kitaplarını takdim ve tahlil etmiş.

24. sayının kapak fotoğrafı Cengizhan Konuş’a emanet edilmiş. Ayrıca “Kapağın Hikayesi”ni kaleme almış.

Ne Okuyor? köşesinde rahmetli Akif Emre’nin okuduklarını Emine Tokatlı, Gülnur Yıldız ve Miraç Yinanç derlemiş.

Oğuz Ertürk, Çağrı Subaşı, Enver Çapar, Selami Özkan, Recep Bilal Aksu, Münire Rumeysa Çakan, Samet Öztürk, Adem İpekyüz, Mehmet Ali Yafez, Selahaddin Ensar Komut, Mehmet Burak, Said Yavuz, Ogün Akdoğan, Merve Şahin, Hüseyin Enes Ünal, Işık Yeşilyurt, Hikmet Haşlak, Ömer F. Topçu, Hazal Sezgin, Kemal Kurak ve Ümit Çiçekli eserleriyle Ayasofya’nın son sayısında yerlerini alan diğer isimler…

İletişim: 0 212 555 46 46

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2018, 14:15
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner20