Ayasofya dergisinden 2017'de Şiir dosyası

Ayasofya dergisi, Mart-Nisan 2018 tarihli 22. sayısında 2017’de Şiir’i mercek altına almış.

Ayasofya dergisinden 2017'de Şiir dosyası

Recep Terler yönetiminde yayın hayatına devam eden Ayasofya dergisi, Mart-Nisan 2018 tarihli 22. sayısında 2017’de Şiir’i mercek altına almış.

Said Yavuz ve Harun Yakarer’in giriş yazılarıyla başlayan dosya, 2017 yılında çıkan şiir kitapları arasından yirmi yedi farklı şiir kitabı üzerine yirmi yedi farklı şairin değerlendirilmesiyle sunulmuş.

Dosyaya ek olarak yine şairlere “2017 şiirinden geriye ka­lan sizce nedir?” diye soruluyor. Hüsrev Hatemi, Haşmet Babaoğlu, Adem Turan, Sıddık Ertaş, Süleyman Ragıp Yazıcılar, Ercan Yılmaz, Güven Adıgüzel, Muzaffer Ser­kan Aydın, Murat Küçükçifçi, Ayşe Çelikkaya, Orhan Özekinci ve Tuba Kaplan cevap vermiş.

Bedri Gencer’in “Seküler Gelenekten Seküleristik Mo­dernliğe” başlıklı makalesinin de yer aldığı bu sayıda, Said Yavuz da siyaset bilimci, şair, yazar ve müzisyen Savaş Ş. Barkçin ile bir söyleşi gerçekleştirmiş.

Dergide yer alan bir diğer söyleşide de Bülent Özdaman, usta sinemacı Nazif Tunç ile konuşmuş.

Ahmet Sarı, Samet Öztürk, Eda İşler, Aynur Dilber ve Zeynep Sena Gümüş öyküleriyle dergide yer alırken, Zeyneb Demirel, Cahit Zarifoğlu’nun “Bir Değirmendir Bu Dünya” adlı eseri üzerine Ahmet Zarifoğlu, Mustafa Nezihi Pesen, Mus­tafa Özçelik, Necip Tosun ve Osman Koca’dan görüşler almış.

Dergi, arka kapakta ise İsmail Kılıçarslan’ın “Destan” başlıklı şiirine yer vermiş.

 

0 212 555 46 46

ayasofyadergisi @ gmail.com

ayasofyadergisi.com

 

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2018, 14:12
YORUM EKLE

banner19

banner13