'Ateşin Düştüğü Yer' Montreal'den iki ödülle döndü

İsmail Güneş'in yönetmenliğini yaptığı ‘Ateşin Düştüğü Yer’, Kanada'daki Montreal Film Festivali'nde 'en iyi film' ödülünü aldı...

'Ateşin Düştüğü Yer' Montreal'den iki ödülle döndü

 

İsmail Güneş'in yönetmenliğini yaptığı ‘Ateşin Düştüğü Yer’, Kanada'daki Montreal Film Festivali'nde iki ödül birden aldı.

İtalyan aktris Greta Scacchi'nin başkanlığını yaptığı jüri, yarışma bölümünde birincilik ödülünü İsmail Güneş'in filmine verdi. “Ateşin Düştüğü Yer”, ayrıca FIPRESCI (Uluslararası Sinema Eleştirmenleri Birliği) ödülüne de layık görüldü. Güneş'in filmi, geçtiğimiz yıl Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne başvurmuş, ancak ön elemeyi bile geçememişti. Bu yıl 23 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Montreal Film Festivali ise, dünyanın en saygın film festivallerinden biri olarak gösteriliyor.

İsmail Güneş’in “Ateşin Düştüğü Yer” isimli ödüllü filmi üzerine Enver Gülşen’in derinlikli bir tahlilini yayınlamıştık. Sözkonusu yazısında Gülşen, “Ateşin Düştüğü Yer” filminin, fıtrî olanın keşfi üzerinden, o fıtratı Veren’e yönelmeye çabalaması açısından oldukça değerli bir konumda durduğunu belirtmiş, hakikat yolundaki ve Güzellik arayışındaki sinemasal çalışmalara güzel birörneklik teşkil ettiğini söylemişti..

İsmail Güneş’e ve film ekibine, bize böylesi bir mutluluğu yaşattıkları için teşekkür ederiz.

 

Buğra Atlı haber verdi

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2017, 12:04
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13