Asla ve Daima!

Kentlileri Tanrı korusun. Doğayı sürmüşler kentin dışına, uzaklara... Şimdi şurdan on tane geyik geçse, baksak, dağılırdı ıssızlığı sokağın.

Asla ve Daima!

"Kentlileri Tanrı korusun. Doğayı sürmüşler kentin dışına, uzaklara... Şimdi şurdan on tane geyik geçse, baksak, dağılırdı ıssızlığı sokağın."

“İnsan! Seni savunuyorum; sana karşı!” Nuri Pakdil

Nuri Pakdil, yıllardır “Sükût Suretinde” yaşayan bir üstad. Elimizdeki fotoğrafları bile sınırlı olan Nuri Pakdil’i yazdıklarından ve yaşadıklarından tanıdık yıllar yılı. Şimdi onu daha yakından tanımak için bir fırsat daha sunuluyor. Nuri Pakdil Belgeseli: Asla ve Daima.

Asla ve Daima, Nuri Pakdil Belgeseli

Kırk Yapım tarafından Aslıhan Aydın ve Mehmet Akif Aydın yapımcılığında Mehmet Akif Aydın’ın yönetmenliğinde hazırlanan belgeselin metin yazarı sevdiğimiz yazar ve şair Mevlana İdris. Belgeselin metin seslendirmelerini İbrahim Sadri yapmış. Müzikler, Yücel Arzen’e ait. Belgeselin danışmanlığında da Necip Evlice var.

Bugüne dek hiçbir tv programına çıkmayan, hiçbir gazeteye röportaj vermeyen ve kendisi ile ilgili görsel anlamda sadece üç-beş fotoğrafına ulaşılabilinen Nuri Pakdil’i hiçbir yerde yayınlanmamış görüntülerle görmek başlı başına insanı heyecanlandırıyor. Üstelik belgeselde geçmiş yıllara ilişkin hiçbir yerde yayınlanmamış görüntü ve fotoğrafların yanı sıra, kendisiyle temas edilerek bugünkü haliyle de çekimler yapılması çok önemli.

Belgeselin bir başka güzel tarafı ise Nuri Pakdil’in, onu tanıyan, sevdiğimiz, güzel ağabeyler tarafından anlatılması... Belgesele İsmail Kılıçarslan, Ali Göçer, Şaban Abak, Hakan Albayrak, Sefer Turan, Şükrü Karatepe, Salih Tuna, İbrahim Paşalı, Hasan Seyithanoğlu, Arif Ay, Atasoy Müftüoğlu, Tarık Tufan, Turan Koç, Haydar Ergülen, Rasim Özdenören, İbrahim Demirci, Osman Sarı, Necip Evlice, Ali Karaçalı, Gökhan Özcan anlatımlarıyla katkıda bulunmuşlar.

Belgeselin ilk özel gösterimi 22 Aralık Çarşamba günü saat 19.30’da Harbiye’deki TRT İstanbul Radyosu binasında.

Belgeselin TV yayını ise 29 Aralık Çarşamba günü saat 23:30’da TRT1’de.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2010, 16:35
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26