Aşkar'ın 36. sayısı çıktı

Aşkar dergisinin Ekim-Kasım-Aralık 2015 tarihli 36. sayısı çıktı.

Aşkar'ın 36. sayısı çıktı

Aşkar dergisinin Ekim-Kasım-Aralık 2015 tarihli 36. sayısı çıktı. Sekizinci yılının son sayısını çıkaran Aşkar, Ömer Faruk Dönmez dosyası ile çıktı. Derginin kapağında Ömer Faruk Dönmez'in "Bir kalbi yoksa, insan nereye gidebilir?" sözü karşılıyor. Ömer Faruk Dönmez ile yapılan bir söyleşinin de bulunduğu dosyanın yazarları: Hüseyin Çelik, Veysel Altuntaş, Regaip Albayrak, İdris Ekinci, Ayşegül Genç, Salih Kılınç ve Muhbettin Kenben.

İrfan Dağ, Özgür Ballı, Mustafa Melih Erdoğan, Salim Nacar, Yağız Gönüler, Dursun Göksu, Sadık Koç, Eray Sarıçam, Musa Günerigök, Eyüp Aktuğ, Cihad Özsöz, Şafak Tarhan, Burak Coşkun, Esma Koç, Yasin Fişne, Ali Yılmaz, Merve Parlak, Ali Yıldız, Ziya Gündoğan, Hikmet Çamcı bu sayının şairleri.

Öykü bölümünde Mustafa Çiftçi, Nermin Tenekeci, Ayşegül Genç, Ayşe Yılmaz, Metin Çalı, Ayşenur Gönen öyküleriyle yer alıyor.

Hatice Ebrar Akbulut, Müzeyyen Çelik’le öykü üzerine, Hüseyin Karacalar ise Zeynep Arkan’la “Orada Merhamet Varmış” üzerine konuştular.

Tazarruname bölümünü Mehmet Raşit Küçükkürtül'ün "Devletin Gölgesinde Oturmak Şiiri Cılızlaştırır", İrfan Dağ'ın ise "Sanatçı Ve Şair, Neden Seyise İhtiyaç Duyar" yazıları oluşturuyor.

Mesûliyet Meselesi bölümünün yazıları ve yazarları şöyle: "Allah (C.C.) İçin Sevmek Allah (C.C.) İçin Buğzetmek" - Ferhat Nabi Güller, "Münafıklığa Düşmekten Sakınmak" - Mehmet Raşit Küçükkürtül

Dikine Paralel bölümünde "Eleştirinin Can Suyu Eleştiriye Can Suyu & Poetik Fiiller Eleştirinin Neyi Oldu?" yazısı ile Aziz Mahmut Öncel ve İrfan Dağ yer alıyor.

Değini bölümünde Yağız Gönüler "İnancımız Sanatın Neresinde", Feyza Gönüler "AYŞE Şasa’nın Ruh Macerası", Ali Bal "Mustafa Uçurum İle Konuştukça Memleket” yazılarıyla yer alıyor.

Bu sayının Aşkar Güzellemeleri'ni Aykut Ertuğrul yazdı.

Yayın Tarihi: 04 Aralık 2015 Cuma 11:02 Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2015, 11:02
YORUM EKLE

banner19

banner36