Antalya Film Forum ödülleri sahiplerini buldu

55. Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında beşincisi düzenlenen Antalya Film Forum ödül töreninde genç sinemacılara desteğini sürdüren TRT, 3 kategoride ödül verdi.

Antalya Film Forum ödülleri sahiplerini buldu

55. Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında bu yıl 5. düzenlenen ortak yapım ve proje geliştirme marketi Antalya Film Forum'un kapanış töreninde ödül heyecanı yaşandı. Genç sinemacılara desteğini sürdüren TRT, 3 kategoride ödül verdi. Türkiye başta olmak üzere uluslararası ortak yapım olanaklarını artırmayı ve film projelerinin sinema endüstrisinde yer edinmesini amaçlayan foruma bu yıl 200'e yakın başvuru yapıldı.

Direktörlüğünü yapımcı Zeynep Atakan'ın üstlendiği forumda finale kalan 50 proje yarıştı. TRT de sinema sektörüne verdiği desteğini artırarak sürdürdü.

6 kategoride verilen ödüllerden yapımcılığını ve yönetmenliğini Volkan Budak'ın üstlendiği ''Eksik'' isimli projeye ''TRT Kısa Film Work in Progress Platformu Ödülü'' verildi. 

Budak ödülünü TRT Ortak ve Dış Yapımlar Müdürü Faruk Güven'den aldı.

''TRT Belgesel Pitching Platformu Ödülü'' yapımcı Beste Yamalıoğlu yönetmen Sezen Kayhan'ın ''Mor Menekşeli Kadınlar'' isimli projesinin oldu. 

Projeye ödülü TRT Program Alım Müdürü Muhammed Sabit Yakar tarafından verildi.

''TRT Kurmaca Pitching Platformu Ödülü'' ne ise yapımcılığını İnci Gülen Oar'ın, yönetmenliğini Ahmet Küçükyalı'nın yaptığı ''Aşı'' layık görüldü.

Ekibe ödüllerini TRT Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Yürekli verdi. Ülke genelinde düzenlenen sinema festivallerine de destek veren TRT genç kuşağın yolunu açmaya devam edecek. Törende Work İn Progress, Yapımcısını Arayan Projeler, Sümer Tilmaç Antalya Film Destek platformları ile Bela Tarr Film Yönetimi Atölyesi kategorilerinde verilen ödüller de sahiplerini buldu. 

Kaynak: TRT Haber 

Yayın Tarihi: 04 Ekim 2018 Perşembe 13:00 Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2018, 10:30
YORUM EKLE

banner19

banner36