“Anlamlı zamanlara” doğru bir yürüyüş çağrısı: Arınma Zamanlarına

Yazar Selvigül Kandoğmuş Şahin'in yeni çıkan kitabı, okurunu deneme türünde taptaze bir nefes olarak Okur Kitaplığı'ndan selamlıyor.

“Anlamlı zamanlara” doğru bir yürüyüş çağrısı:  Arınma Zamanlarına

Yüreklere doğru bir sefer başlasa. 
Usul usul akan, derin vadileri aşıp gelmiş, berrak kar suları
 ile köpük köpük arıtan nehirler gibi yürüse yaşam damarlarımıza. 
 
Yüreğimizin en tenha duraklarına, kararmış, katılaşmış hallerine, buza kesmiş demlerine, soğuktan yarılmış, kabuk bağlamış yaralarına ve dahi dermansız sancılarına doğru ılık, arıtan şifa duruluğunda bir ırmak boşalsa… 
 
İstişareler, istihareler, toplantılar, görüşmeler yapılır da hayat damarlarına durmaksızın kan pompalayan, gümbür gümbür atan bir yumruk et parçası var ya, işte o hiç aklına gelmez mi ey yolcu? 

Sen bilmez misin derin vadilerin suları yataklarını bir gün bulur, sancılar durulur, sızılar diner, yolculuklar biter bir gün, bitmeyen kalp ağrısıdır. 
Sen ey yolcu arınma zamanlarına doğru yola revan olduğunda başlar her şey.
 
Zor zamanların içinden sesleniyor; çetin yollarda birlikte yürümeye davet ediyor Selvigül Kandoğmuş Şahin ve sorular, hasbihaller, derinlikli bir iç yolculuk eşliğinde; “zamanı” anlamlı ve yaşanılır kılacak “insan hallerinin ve yaşanmışlığın” peşine düşüyor.
Yaşanılan tüm zorluklara, acılara rağmen; umutla, düşle, düşünceyle örülmüş “anlamlı zamanlara” doğru bir yürüyüş çağrısı: Arınma Zamanlarına.

Emeği Geçenler :

Yazar   : Selvigül Kandoğmuş Şahin
Grafiker   : Kayra Kılıç
Editör   : Burak Ayçiçek

YORUM EKLE