Ankara'da Suriye krizi konuşulacak

26 Nisan Perşembe günü gerçekleştirilecek olan “Suriye Krizi ve İnsan Hakları” konulu panelde, Suriye krizi insan hakları perspektifinden ele alınacak.

Ankara'da Suriye krizi konuşulacak

Suriye İnsan Hakları Komitesi (SHRC) Başkanı Walid Saffour, İnsan Hakları İzleme Örgütü Başkan Yardımcısı ve Orta Doğu ve Kuzey Afrika Sorumlusu Nadim Houry ile Gazeteci-Yazar Cengiz Çandar, 26 Nisan Perşembe günü SETA’da düzenlenecek “Suriye Krizi ve İnsan Hakları” konulu panele katılacaklar. SETA Dış Politika Direktörü Talip Küçükcan’ın moderatörlüğünde gerçekleşecek olan panelde, Suriye krizi insan hakları perspektifinden ele alınacak. 11.00-13.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek panelde sistematik insan hakları ihlalleri, bu ihlallerin Suriye halkı üzerindeki etkileri ve Suriye’den komşu ülkelere doğru giderek artan göç konuları incelenecek.

Panelde şu sorulara yanıt aranacak: “Suriyeli yetkililere yöneltilen suçlamalar (yargısız infazlar, insanlığa karşı işlenen suçlar vb.) nelerdir? Suriyeli ve uluslararası insan hakları örgütlerinin insan hakları ihlallerini ortaya çıkarma ve raporlama kapasiteleri ne durumdadır? BM İnsan Hakları Konseyi, Uluslararası Ceza Mahkemesi, Arap Birliği vb. uluslararası kurumların Suriye’deki insan hakları ihlallerini sona erdirmedeki rolü ne olabilir?

LCV için [email protected] / (312) 551 21 66

Not: Konferansın dili İngilizcedir ancak Türkçe simultane tercüme hizmeti verilecektir.

Yer: SETA Ankara Salonu (Nenehatun Caddesi No: 66 GOP, Çankaya 06700 ANKARA)

 

Volkan Yahşi haber verdi

Yayın Tarihi: 24 Nisan 2012 Salı 22:51 Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2012, 22:49
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26