Ankara'da iki önemli etkinlik!

Ankara'da Pazar günü iki önemli etkinlik var. İstanbul'da Zarifoğlu etkinliği pazartesi 19'da!

Ankara'da iki önemli etkinlik!

Gazze mitingi bu pazar!

Gazze gemilerine yapılan saldırıya karşı bir eylem de Ankara da! 6 Haziran Pazar günü, Sıhhiye Meydanı’nda Filistin’in özgürlüğü savunulacak, İsrail tel’in edilecek. Saat 16.00’da!

Cahit Zarifoğlu Taceddin Dergahı'nda anılacak

Cahit Zarifoğlu'nu, vefat ettiği Haziran ayında, şiirlerini okuyarak anıyoruz. 6 Haziran Pazar, saat 18.00'de, Taceddin Dergâhı'nda olacağız.

VE ASIL BÜYÜK ZARİFOĞLU PROGRAMI!

Yedi güzel adamdan biri, işaret çocuğu, bir güzel insan Cahit Zarifoğlu… Vefatının 23. senesinde birçok etkinlikle anılacak.

Cahit Zarifoğlu'ndan Mektup Var!
(+)

Hatırlayacaksınız geçtiğimiz günlerde Marmara Üniversitesinde bir program gerçekleşmişti. Dün Asım Gültekin Konya Yazarlar Birliğinde ve Başak Kolejinde Zarifoğlu'nu anlattı.

Pazar günü Ankara'da bir program yapılacak. Pazartesi ise 3 program bir de kabir ziyareti var Zarifoğlu için. Kartal Anadolu İHL'de, Çapa Anadolu Öğretmen Lisesinde, Pertevniyal Anadolu Lisesinde Zarifoğlu anma programları yapılacak. Üsküdar Anadolu İHL'den gençler saat 11:00'de Beylerbeyi  Küplüce'deki kabrini ziyaret edecekler. Önümüzdeki cumartesi ise Eskişehir’de ‘zarif’ programlar tertipleniyor. Konuklar Zeki Bulduk ve Asım Gültekin.

Bu farklı bir program!

Fakat bir program var ki o hayli farklı olacak. Zarifoğlu ile mektuplaşmış bir çok sanatçımızı, kültür adamımızı dinleyebileceğiz o programda.  

Ailesinin de katılacağı, Cahit Zarifoğlu’nun mektuplarının merkeze alındığı bu orjinal program 7 Haziran saat 7'de (yani 19:00’da) İstanbul’da gerçekleşecek. Cahit Zarifoğlu’nun ailesin, onunla mektuplaşan birçok yazar, sanatçı, kültür adamı ve akademisyenin de katılacağı anma programında bir de sürpriz konuklar da bekleniyor. Yine programa katılanlar Cahit Zarifoğlu’nun Zarif mektuplarını da görme imkanına kavuşacaklar.

Açı Dergisi hediye edilecek!

“Sahip ve Sorumlusu CAHİT ZARİFOĞLU. Yıl 1 - Sayı 1 – 1 Ağustos 1962” künyeli Sanat Dergisi AÇI, bu yıl Genç Dergi ve Genç Kitap Kafe katkılarıyla tıpkıbasım olarak tekrar basıldı. Programa katılacaklara dergi hediye edilecek.

Yer: Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi (Kızlarağası Medresesi - Sultanahmet)

İletişim: 0507 780 66 31 – zarifce@gmail.com 

 

 Cahit Zarifoğlu'ndan Mektup Var!

Yavuz Selim Güneş haber verdi

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2010, 14:52
YORUM EKLE

banner19

banner13