Ankara Edebiyat Festivali sona erdi

Türkiye Yazarlar Birliği Ankara Şubesi, Ankara’da daha önce gerçekleştirilmeyen edebiyat festivalini başarı ile düzenledi.

Ankara Edebiyat Festivali sona erdi

Mamak Belediyesi ev sahipliğinde Musiki Muallim Mektebi'nde düzenlenen ‘Ankara Edebiyat Festivali 21 Eylül 2022 Çarşamba günü başladı ve beş gün sürdü.

Ankaralı edebiyatçıların, akademisyenlerin ve öğrencilerin büyük ilgi gösterdikleri festival kapsamında; Konserlerin, panellerin ve konferansların yanı sıra, yazar-okur buluşmaları gerçekleşti, Türkiye'de ilk kez yazarlığın okulunu açan D. Mehmet Doğan tarafından yazar okulunun ilk dersi verildi.

Ayrıca, merakla beklenilen  şiir, deneme ve hikâye dallarında büyük ödülü kimlerin alacağı belli oldu.  Jürinin yaptığı değerlendirmeler neticesinde; deneme dalında Osman Özbahçe, hikâye dalında Necip Tosun ve şiir dalında ise A. Ali Ural'ın ödüle layık görüldüğü TYB Ankara Şube Başkanı Mehmet Sait Uluçay tarafından açıklandı.

Ödüller sahiplerine Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, TYB Genel Başkanı ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan ile TYB Kurucu ve Şeref Başkanı D. Mehmet Doğan tarafından takdim edildi.

Yayın Tarihi: 28 Eylül 2022 Çarşamba 14:00
YORUM EKLE

banner19

banner36