Anadolu'yu Mayalayanlar Esenler'de

23 Temmuz Pazartesi günkü Anadolu’yu Mayalayanlar programında Mehmet Akar, Said Nursi Hazretlerini anlatacak.

Anadolu'yu Mayalayanlar Esenler'de

Ramazan ayında Esenler Belediyesi, yüzyıllar boyunca toplum üzerinde etkili olmuş manevi üstünlüklere sahip gönül erlerini Esenlerlilerle buluşturacak.

Esenler Dörtyol Meydanında Ramazan boyunca teravihten sonra başlayacak programlarda; Abdulhakim Arvasi, Ahmet Hamdi Akseki, Ali Haydar Efendi, Gönenli Mehmed Efendi, Hz. Mevlana,Mahmut Sami Ramazanoğlu, Mehmet Akif Ersoy, Mehmet Zahit Kotku, Muhammed Raşid Erol, Muzaffer Özak, Said Nursi, Süleyman Hilmi Tunahan, Yahyalılı Hacı Hasan Efendi ve Yunus Emre gibi gönüllerin mayalanmasını sağlayan ariflerin her birinin rehber kişilikleri ve öğretileri, biyografik belgesel ve konferanslarla Esenler halkına bir kez daha hatırlatılacak. Alanında söz sahibi uzmanlar tarafından verilecek konferanslarda tasavvuf hayatının inceliklerine dikkat çekilerek, gönül erleriyle ilgili kıssalar, hikâyeler ve anekdotlar da dile getirilecek.

23 Temmuz Pazartesi günkü Anadolu’yu Mayalayanlar programında Mehmet Akar, Said Nursi Hazretlerini anlatacak. Etkinlik  gerçekleştirilecek.

 

Meryem Uçar haber verdi

Yayın Tarihi: 22 Temmuz 2012 Pazar 00:57 Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2012, 01:08
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26