Amak -ı Hayal'ın cazibesi yetiyor!

Atatürk Kitaplığı'nda 'Aziz İstanbul' etkinliği yapılacak..

Amak -ı Hayal'ın cazibesi yetiyor!
Aziz İstanbul, Yahya Kemal Beyatlı
(+)

Son dönem edebiyatımızın önemli isimlerinden olan şair Cevdet Karal ve öykücü Melek Paşalı, Ekim 2010 itibariyle Taksim'deki “Atatürk Kitaplığı”nda birlikte konferans düzenlemeye başladılar.

21 Ekim'de gerçekleştirilen ilk etkinlikte Filibeli Ahmet Hilmi'nin meşhur “Amak-ı Hayal” kitabı hakkında konuşan sanatkarlarımız, 11 Kasım'da Yahya Kemal'in “Aziz İstanbul” adlı eseri hakkında konuşma yapacaklar. 

Cevdet Karal ve Melek Paşalı'nın düzenlediği ilk konferans olan “Amak-ı Hayal” etkinliği dinleyiciler açısından oldukça verimli geçmişti.

Konuklar bir yandan bu klasikleşmiş eser hakkındaki bilgilerini tazelemiş ve bu esere getirilen orijinal yaklaşımlarla tanışmış; diğer yandan da Cevdet Karal ve Melek Paşalı'nın keyifli ve akıcı sohbetlerini tatmışlardı.

A'mak-ı Hayal

Program oldukça kalabalıktı; bu kalabalığın oluşmasında Amak-ı Hayal'ın cazibesi elbette etkili olmuştur, fakat ortaya koyduğu estetik ve çarpıcı şiirle 80 sonrasının en nitelikli şairlerinden biri olan Cevdet Karal ve öykücülüğümüzde kendine has bir yer edinmeye başlayan Melek Paşalı'nın çekim güçlerini de atlamamak lazım. 

Cevdet KaralMelek Paşalı

Aziz İstanbul’u kaçırmayın!

Cevdet Karal ve Melek Paşalı birlikte konferanslar düzenlemeye başlayarak İstanbul'u kültür-sanat takipçileri için daha anlamlı, daha cazibeli bir kent haline getirecekler.

Hakkında konuştukları eserlerden bağımsız olarak kemikleşmiş bir dinleyici topluluğu kazanacaklarını düşünüyor, keyifli ve de kaliteli bir “Aziz İstanbul” etkinliğini kaçırmak istemeyenlerin 11 Kasım'da saat 18:30'da Atatürk Kitaplığı'nda bulunmalarını tavsiye ediyoruz. 

 

Osman Kurt haber verdi

Yayın Tarihi: 03 Kasım 2010 Çarşamba 14:50 Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2010, 23:22
YORUM EKLE

banner19

banner36