Altındal'ın miniklerinden Kutlu Doğum

Peygamberimizin doğum yıldönümü münasebetiyle, Malkara Altındal Eğitim ve Kültür Derneği, Kutlu Doğum Programı düzenledi.

Altındal'ın miniklerinden Kutlu Doğum

Peygamberimizin doğum yıldönümü münasebetiyle, Malkara Altındal Eğitim ve Kültür Derneği, Kutlu Doğum Programı düzenledi.  Programa başta ilçe kaymakamımız Sayın Mahmut Halal başta olmak üzere, İl Genel Meclisi Üyesi İbrahim becerir, İlçe Belediye Başkan yardımcısı Nermin Tuna, İlçe Müftüsü Ali Gülbağcı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Aktaş, iİlçenin idari amirleri, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldılar.

Malkara Kültür Sarayında, baştan sona minik öğrencilerin etkinliğinden oluşan program, Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin manasını da diğer bir minik öğrenci verdi. Etkinliğe katılan öğrencilere, Peygamber efendimizin doğum gününde ona ne hediye vermek isterdin ve onu görsen ne söylerdin sorusu üzerine hazırlanmış olan öğrenci cevaplarından oluşan video ilgi görürken; salavat korosu ve bir diğer ilahi korosu dikkat çekti.

Üç kardeş tarafından ben seni görmeden sevdim isimli şiir ile beş minik öğrenci tarafından seslendirilen Bu Mektup Size Efendim, isimli müzikalde beğeni topladı.

Skeç ve mini oyunların sergilendiği programda, Hz. Mevlana piyesi dikkat çekiciydi, Hz. Mevlana’yı sadece semazenlerden ve meşhur kesme şekerlerle tanıtmanın, Konya’yı da sadece etli ekmeği ile tanımanın yanlış olduğunun vurgulandığı piyes büyük alkış aldı. Ayrıca Osmanlı da peygamber sevgisi de oynanan oyunla sembolize edildi.

Programın en etkileyici sahnesi ise, İstanbul’un Fethinin canlandırılması ile birlikte, Hz. Peygamberimizin fethe vermiş olduğu manevi desteğin Ulubatlı Hasan tarafından vurgulanması idi.

Ayrıca minik semazenlerin sunduğu gösteri de izleyenleri büyüledi.

Katılan öğrencilere değişik hediyelerin verildiği program, miniklerden oluşan Mehter Takımının söylediği marşlarla son buldu.

 

Abdullah Şenol haber verdi

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2013, 19:50
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13