Alternatif Eğitim Dergisi'nin Montessori Metodu dosya konulu 14. sayısı çıktı!

Alternatif Eğitim Dergisi, bu sıra dışı eğitim sistemini merak eden öğretmen, öğrenci ve velileri, ayrıca eğitim meselesini gündeminde tutmak isteyen ve bu konu üzerine düşünen tüm insanları yeni sayısıyla selamlıyor.

Alternatif Eğitim Dergisi'nin Montessori Metodu dosya konulu 14. sayısı çıktı!

Bundan neredeyse yüz elli sene önce bir tıp hekimi olan Montessori, mezun olur olmaz, çok genç yaşta zihinsel engelli çocuklarla çalışmaya başlar. Muazzam bir gözlem yeteneği olan bu genç hekim, zihinsel engelli çocuklara uyguladığı eğitim metoduyla onları, yaşıtları diğer çocuklarla öğrendikleri üzerine yarışmaya sokacak ve geçecek aşamaya kadar getirir.

Bu başarısı, diğer çocuklarla da çalışmalar yapması için kendisine güç ve ilham verir. Gerçekten de altmış çocukla başladığı yolculuk, kısa sürede çalışmalarının kendi adı ile anılması ve İtalya dışında Avrupa’nın diğer ülkelerinden de ilgi ve merakla karşılanmasıyla sonuçlanır.

Geçen sene iş olanaklarını en hızlı büyüten on ABD’li iş insanından üçü başarılarını, aldıkları Montessori eğitimine borçlu olduklarını dile getirdiler. Sonuçları bu kadar elle tutulur, dünyanın değişik pek çok ülkesinde sayısız okula ulaşmış Montessori eğitim sistemi, son yıllarda ülkemizde de gözle görülür bir ilgi ile karşılanıyor ve okullarda hayata geçmiş birçok alternatif eğitim projesi yapılıyor.

Alternatif Eğitim Dergisi, bu deneyimleri yeni sayısına taşıyor ve bu sıra dışı eğitim sistemini merak eden öğretmen, öğrenci ve velilere, ayrıca eğitim meselesini gündeminde tutmak isteyen ve bu konu üzerine düşünen, ülkemizin tüm insanlarına sunuyor.

Yayın Tarihi: 01 Temmuz 2021 Perşembe 07:53
YORUM EKLE

banner19

banner36