Aliya okuyoruz!

Şehrengiz dergisi yazar okumalarına 25 Şubat günü Aliya ile devam ediyor.

Aliya okuyoruz!

Aliya İzzetbegovic, Şehrengiz

''Gençliğin  Edebi Seslenişi'' Bu sözü kendisine düstur edinen Şehrengiz dergisi, yazar okumalarına Aliya ile devam ediyor. Nuri Pakdil ile dinelen ve çevikleşen gençler, Rasim Özdenören ile  ''düşünsel bir duruşun nasıl olacağına cevap aradılar. Sezai Karakoç okumaları ile bir ağacın tohumlarının nasıl yeşerebileceğinin yolunu idrak etmeye çalıştılar. Şimdi de Aliya okumaları ile daralan düşünce dünyamızın tarihsel bağlarımızı anlamak ve kavramak istiyorlar.

Hem bir bilge hem de bir siyaset adamı olan, bunların da ötesinde Müslümanca düşünen ve yaşayan Aliya'nın  düşünce dünyasını anlamak ve kavramak istiyorlar.  Avrupa'nın ortasında yaşanan vahşete Aliya ile şahit olmak arzusundalar.

Her ay bir eserinin okunulup ay sonunda  değerlendirilmesi yapılmakta. Doğu Ve Batı Arasında İslam adlı eserle başlayan İstanbul ekibi, ikinci eser olarak ''Konuşmalar'' adlı kitabı belirlediler.

25 Şubat 2012 Cumartesi günü de Türkiye Yazarlar Birliği'nde bu kitabın değerlendirmesine  bizleri davet ediyorlar. 

Okumalara okuma grupları vasıtası ile ya da sadece internet üzerinden katılmak isteyen kişilerin aliyaizzetbegovicokuyoruz@googlegroups.com‘a eklenmeleri yeterlidir. Daha fazlasını merak edenler için sehrengizdergisi@hotmail.com adresi hizmettedir.
İstanbul okuma grubu için: Cihat Karaman
G.Antep okuma grubu için: Hatice Gökdere
Konya okuma grubu için: Nebiye Arı ile irtibat kurabilir, ayrıntılı bilgi alabilirsiniz..

Ali Yaşkın haber verdi

Yayın Tarihi: 25 Şubat 2012 Cumartesi 00:23 Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2012, 23:22
banner25
YORUM EKLE

banner26