Ali Ural Konya'da konuştu

Şair yazar Ali Ural, Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi’nde 'Edebiyatın İnşa Ettiği İnsan' konulu bir konferans verdi

Ali Ural Konya'da konuştu

Şule Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Ali Ural, Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi’nde “Edebiyatın İnşa Ettiği İnsan” konulu bir konferans verdi. 30 Temmuz 2016 Cumartesi günü saat 14’te başlayan konferansa çok sayıda dinleyicinin katıldığı görüldü.

Şule Yayınları Genel Yayın Yönetmeni ve şair Ali Ural, edebiyatın bir anlam, bir işlev sahibi olduğunu ve bize doğru ya da yanlış bazı fikirler empoze ettiğini belirttikten sonra çeşitli eserlerden örnekler vererek görüşlerini açıkladı.

Robinson romanı üzerinde çokça duran Ural, bu romanın sömürgeci Batı zihniyetinin bir örneği olduğunu belirtti. Hay bin Yakzan romanı ile Robinson’u kıyaslayan yazar ve şair Ali Ural, iki roman arasındaki derin farkın batıya ve doğuya işaret ettiğini söyledi.

“Edebiyat, özgür düşüncenin kapısıdır.” diyen ve edebiyatın sadece edebiyat olmadığını, farklı düşünceleri dile getirmenin bir yolu olduğunu bu sebeple edebî eserlere karşı her anlamda dikkatli olmamız gerektiğini ifade etti.

Şair Ali Ural program sonunda okuyucularına kitaplarını imzaladı.

 

Yayın Tarihi: 01 Ağustos 2016 Pazartesi 10:59 Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2016, 10:59
banner25
YORUM EKLE

banner26