Ali Haydar Haksal'ın yeni kitabı

Ali Haydar Haksal hikayeye Peygamberimizin rüyalarını soktu. Rüya, Rüya İçinde çıktı!

Ali Haydar Haksal'ın yeni kitabı

‘‘Rüya, varlık içinde bir başka varlık onlar için. Ruh içinde ruh, ten içinde ten gibi. Can içinde taşınan bir başka can.”

Sağlık durumu biz sevenlerini tedirgin eden yazar Ali Haydar Haksal’ın son kitabı ‘Rüya, Rüya İçinde’ Eşik yayınlarından çıktı.

Yazar birçok kimsenin girişemediği, Hazreti Peygamberimizin rüyalarını günümüze uyarlayarak yorumluyor ve öyküleştiriyor. Rüya İçinde Rüya, Ali Haydar Haksal

En Sevgiliyle taçlandırılmış rüyalar

Yazarın 13. Öykü kitabı olan ‘Rüya, Rüya İçinde’ Eşik yayınlarından ince çıktı. 11 öyküden oluşan kitap, her öyküde öncelikle yazarın kendi dünyasından gözlemleri, bulunduğu ahvali ile bağlantılı Hazreti Peygamberimizden bir rüya ve bazen bir anı muhteva ediyor. 

Her öyküsünde okurunu farklı zenginliklere, derinliklere, dünyalara sürükleyen yazar, yaşadıklarını ve gözlemlediklerini öyküsünün sonunda Hazreti Peygamberle taçlandırıyor ve şereflendiriyor. Eserine genel olarak hâkim olan en bariz duygu ise hüzün! 

Uzun yolculuk

Kitabının en uzun öyküsü  olan ‘Uzun Yolculuk’ta Ali Haydar Haksal son zamanlarda yaşadığı gel - gitleri, yakalandığı hastalıkla beraber verdiği imtihanı, hayata değişen bakışlarını ve sabırla karşılanıp ‘narı da hoş, nuru da hoş’ teslimiyetinde bir hastalığın şerefini, sevgililer sevgilisinin büyük kervan sahipleri bir zenginin evine gidip, ev sahibini pâk nazarını çattıktan sonra bakımsız ve loş odasında mahkûm bıraktığı cefakâr hasta kölesini ziyaret ettiği menkıbeyle misallendiriyor ve şeref katıyor. 

Yediiklim dergisini 24 yıldır binbir emekle çıkaran yazarımız şu günlerde zorlu ameliyatlar atlattı. Evine istirahate çıkabildi nihayet. Kendisine en yakın zamanda Allah’tan şifa, yardım merhamet niyaz ediyoruz. 

Eşik yayınları Semerkand Yayınları'nda!

Kâh yazarın dünyasında kaybolup gittiğiniz, kâh Hazreti Peygamberin rüyalarıyla mana âlemine göçtüğünüz, edebiyatta bir ilki deneyen bu eser, muharririn kaleminin edebi kuvvetini bir kez daha gözler önüne seriyor. Kasım 2010’da yeni bir yayınevinden doğan bu güzel eseri Semerkand Yayınlarının satış noktalarından temin edebilirsiniz.

 

 

Mehmet Bahadıroğlu bu rüyalar okunmalı, dedi

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2011, 10:42
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
....
.... - 10 yıl Önce

çok güzel bir haber.insallah temin edeceğiz bu kitabı

Ali Sözer
Ali Sözer - 10 yıl Önce

İyi yazmışsın Mehmet..

Sağolasın..

seyyah
seyyah - 10 yıl Önce

sağolun kurban

banner19

banner13

banner26