Akrep İntiharı Seçti

Sen hâlâ bilmiyor, gerçeği ve hakikati geveliyor, ‘ama’larla mamalarla bu milletin içine çekilmek istendiği kâbusu görmüyor, görmek istemiyor olabilirsin.

Akrep İntiharı Seçti

15 Temmuz Cuma akşam saatlerinde ilk tuhaflıkları gördükten sonraki ilk yorumum bu olmuştu: “Akrep intiharı seçti.”

Sonra olanları artık hepimiz biliyoruz. 

Bombalanan Meclis’ten MİT binasına, üzerine ateş açılan ve yüzlercesi şehit olan halktan Cumhurbaşkanına ölümcül suikasta kadar...Artık hepsini biliyoruz.

Darbenin ölümcül ciddiyet ve sonuçlarını –hep yaptıkları gibi- bir iki yalan, yanlış, manipülatif bilgi/fotoğraf üzerinden saptırmaya çalışan iğrenç tivit hesaplarını, medya aktörlerini, uluslararası destekçilerini...Artık hepsini biliyoruz.

Başyavere kadar, özel kalemlere kadar, generalliklere kadar sızan yapılanmayı ve sonuçta bütün bunların ne adına kullanıldığını...Artık biliyoruz.

 Sen hâlâ bilmiyor, gerçeği ve hakikati geveliyor, ‘ama’larla mamalarla bu milletin içine çekilmek istendiği kâbusu görmüyor, görmek istemiyor olabilirsin. Ankara’nın koridorlarındaki küçük, kişisel ve iğrenç hesapların ya da kapitale entegre varolma biçimlerin...Sen öyle kal ve mızmızlığa devam et.

Şimdi, Türkiye’nin bütün meydanları sabaha kadar milyonlarca insanla dolu. Her yaştan, her kimlikten, her partiden milyonlar, millete açılan bu savaşa karşı dimdik ayakta. Direniş budur, millet budur.

Köylüler, çiftçiler, çobanlar yalın ayakla üslere koşup, kalkıp milleti bombalayacak uçakları engellemek için kendiliğinden harekete geçiyor ve beşer-onar vuruluyorlar. Unutmayacağız.

Çıplak ellerle tankları durduruyorlar, paletlerin altına ölümüne yatıyor, üstüne çıkıyor, hatta içindeki cuntacı haini çıkarıp, on dakikada tankı yürütmeyi de öğreniyorlar, unutmayacağız.

Kamyonlar, kepçeler kışlaların önüne çekiliyor, yollara tanklar yürüyemesin diye barikatlar kuruluyor, tekerlekli sandalyesindeki vatandaş, elinde bir odun parçası yaşlı teyzeler bile bir şeyler yapmak için –belki hayatında ilk defa- sokağa çıkıyor, bunu unutmayacağız.

Yüzlerinden, gözlerinden ‘yabancılık’ akan hainler tek tek yakalanıp gözaltına alınırken, açık darbe plan ve bağlantıları belgeleri ve uzantıları ile açığa çıkarken;

Darbenin medya, üniversite, sermaye ayakları, uluslararası ilişkileri...Hepsi ama hepsi şeffaf, âdil ve âcil bir hukuk soruşturmasının konusu olacak mı, olmayacak mı? Soru budur.

Yüzlerce şehidin ruhu ve binlerce yaralının aziz hatırası için rahmet ve şifa diliyoruz.

Yeni dalgalara hazır olmalıyız. Ortaya çıkanlar pekâlâ mayın eşeği olabilir. Teyakkuza devam. Hayata, insanlığa, çocuklarımız için iyi, ışıklı bir dünya isteğine devam.

Geçmiş olsun Türkiye.

Selam isimli ve isimsiz kahramanlar.

Allah büyüktür ve tuzak kuranların en iyisidir.

‘Men lâ yerham lâ yurham’

Mevlana İdris – 19 Temmuz 2016- Karar

 

Yayın Tarihi: 20 Temmuz 2016 Çarşamba 13:49 Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2016, 16:39
banner25
YORUM EKLE

banner26