Akıncılar Hareketi mensupları 'Büyük Akıncılar Buluşması'nda bir araya geldi

1980 öncesi Türkiye’deki en önemli gençlik hareketlerinden biri olan Akıncılar Hareketi mensupları 03-04 Eylül 2022 tarihinde Nevşehir Öğretmen evinde 2009 yılında yeniden kurulan Fatih Akıncıları’nın öncülüğünde 'İkinci Büyük Akıncılar Buluşması' adı altında yeniden bir araya gelerek bir toplantı gerçekleştirdi.

Akıncılar Hareketi mensupları 'Büyük Akıncılar Buluşması'nda bir araya geldi

Akıncılar Hareketi mensupları ikincisi düzenlenen 'Büyük Akıncılar Buluşması'nda Nevşehir'de bir araya geldi. 1980 öncesi Türkiye’deki en önemli gençlik hareketlerinden biri olan Akıncılar Hareketi mensupları 03-04 Eylül 2022 tarihinde Nevşehir Öğretmen evinde 2009 yılında yeniden kurulan Fatih Akıncıları’nın öncülüğünde 'İkinci Büyük Akıncılar Buluşması' adı altında yeniden bir araya gelerek bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da bir mesaj gönderdiği, yoğun bir katılımla gerçekleşen toplantıda zaman zaman duygusal anlar yaşandı.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başlayan toplantıdan sonra, toplantıyı organize eden Fatih Akıncılarının Onursal Başkanı Mehmet Şahin, açılış konuşması yaptı. Yapılan konuşmalarda Akıncıları hareketinin geçmişteki misyonu ve Türkiye'nin geleceğinde oynayacağı rol ve misyon üzerinde duruldu. Buluşmaya İstanbul Akıncıların liderlerinden Ömer Özdemir, TİYEMDER Kurucu Genel Başkanı Selahattin Yazıcı, Konya Akıncılarından Faal Loras ve Konya İlim Yayma Cemiyeti yöneticilerinden Halil Özcan katıldılar. Ömer Özdemir yaptığı konuşmada Akıncıların Türkiye’nin siyasi, fikri gelişim sürecinde tarihi rolünü ifade etti. Türkiye’de şahsiyetli bir gençliğin oluşumunda verilen mücadelenin bugünü inşa ettiğini ifade etti. İslami mücadelenin kalesi konumunda olan Akıncılar hareketinin çok önemli bir tarihi misyon ifade ettiğini ve bu misyonun bugün de değerli ve anlamlı olduğunu ifade ettiği konuşmasını şehitlere rahmet dileyerek tamamladı. 

2.Büyük Akıncılar Buluşması'nda önemli kararlar alındı... 1980 Öncesi Türkiye'nin En önemli gençlik ve siyasi hareketlerinden olan" Akıncılar Hareketi Mensupları" yeniden alanlara inmek için bir araya geldi. 03-04 Eylül cumartesi ve Pazar günleri Nevşehir'de bir araya gelen Akıncılar Yeniden Türkiye’nin tamamında teşkilatlanarak hareket etme kararı aldı... Türkiye'nin Çeşitli illerinden yoğun bir katılımla gerçekleşen toplantıda yapılan konuşmalarda Türkiye ve Tüm İslâm coğrafyasının Küresel güçler ve Siyonistlerin kuşatması altında olduğu vurgulanarak, 1980 Öncesi Akıncılar misyonu ve mücadele anlayışına bu gün dünden Daha fazla ihtiyaç olduğu ve Türkiye'nin geçtiği bu zorlu dönemde yeniden alanlara çıkılması ve Türkiye'nin geleceğinin karartılmasına izin verilmeyeceğinin altı çizildi. Toplantıya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bir mesaj gönderdi. Cumhurbaşkanının Mesajını AK parti Genel başkan vekili Numan Kurtulmuş'un yardımcısı İstanbul Milletvekili Hasan Turan bizzat toplantıya katılarak iletti.

Buluşmada alınan kararları Akıncılar Hareketi Sözcüsü Mehmet Şahin açıkladı. İşte 2. Büyük Akıncılar Buluşmasında Alınan Kararlar:

  1. Geçmişte Akıncılar Hareketi içerisinde yer almış ve bedel ödemiş tecrübeli insanlardan oluşan " Akıncılar Hareketi Yüksek İstişare Kurulu oluşturulacak".
  2.   Mevcut kurulmuş olan Akıncılar derneklerine yenileri eklenerek " Akıncılar Federasyonu" Adı altında teşkilatlanılacak.
  3. Oluşturulacak yüksek istişare kuruluna her il kendi içerisinde bir temsilci belirleyerek katılım sağlayacak. Mevcut Akıncılar Dernekleri bu kurulun doğal üyesi olacak.
  4. "Akıncılar Hareketi" Partiler, Dernekler, vakıflar üstü bir çatı olarak kendini ifade edecek ve toplumun tüm kesimlerini kuşatacak, kapsayacak projeleri planlayarak hayata geçirecek.
  5. Yüksek İstişare Kurulunun ilk toplantısı 3 Ay içerisinde İstanbul'da gerçekleşecek...

Yayın Tarihi: 06 Eylül 2022 Salı 11:00
YORUM EKLE

banner19

banner36