"Akif" sinema filminin çekimleri tamamlandı

Cumhurbaşkanlığı iletişim Başkanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünce desteklenen, Mehmet Akif Ersoy'un Ailesinin izniyle çekimleri yapılan, Sebilürreşad Dergisi GYY Fatih Bayhan'ın danışmanlığını yaptığı Akif sinema filmi 24 Eylül'de vizyona giriyor.

"Akif" sinema filminin çekimleri tamamlandı

İstiklal Marşı'mızın yazılış hikayesinin ilk kez sinemaya bu kadar büyük çaplaı bir bütçeyle çekilerek uyarlandığı sİnema filmi olan Akif, aynı anda 750 sinema salonunda izleyiciyle buluşacak.

Yılın en güçlü prodüksiyon filmi olarak vizyona çıkmaya hazırlanan Akif sinema filminin vizyon tarihi netleşti.

HT Yapımın Afişini paylaştığı Akif filmi 24 Eylül'de sinemalarda olacak.

Cumhurbaşkanlığı iletişim Başkanlığının manevi destekleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünce desteklenen, Mehmet Akif Ersoy'un Ailesinin izniyle çekimleri yapılan,  Prof. Dr. Yasin Aktay, Sebilürreşad Dergisi GYY Fatih Bayhan'ın  ve  Şaban Kızıldağ'ın danışmanlığını yaptığı Akif sinema filmi 24 Eylül'de vizyona giriyor.

 İstiklal Marşı'mızın yazılış hikayesinin ilk kez sinemaya bu kadar büyük çaplı bir bütçeyle çekilerek uyarlandığı Sinema filmi olan Akif, aynı anda 750 sinema salonunda izleyiciyle buluşacak.

HT Yapım'ın yapımcılığını üstlendiği filmin başrolünde Yavuz Bingöl var. Fikret Kuşkan'ın Mustafa kemal Atatürk'ü canlandırdığı sinema filminde Murat Han , Mine Çayıroğlu, Hazım Körmükçü gibi usta sanatçılar rol aldı.  

YORUM EKLE