Akalemler Dergisi yeni sayı ile okurunu selamlıyor

Dört yıldır yayınlanmakta olan Akalemler edebiyat dergisi Selim Tunçbilek yönetiminde 35. sayısı ile okurlarına "merhaba" dedi.

Akalemler Dergisi yeni sayı ile okurunu selamlıyor

Dergi bu sayısının çıkış yazısında tarihi bir yolculukla başlayarak sözü edebiyata getiriyor ve diyor ki: Kesin olarak şunu biliyoruz; “Edebiyat varlığı yazıya geçmiş olmaktan ibaret değil, tersine, okuyan ve aynı zamanda yorumlayan öznenin somutlaştığı anda başlıyor.” Yani edebiyat bir hikâyenin, şiirin yazıldığı anda değil onu okuyup yorumlayan olduğu anda edebi kıymetini kazanıyor. Bu gönderiden yola çıkarak edebiyatı var eden okuru selamlıyor. Ve edebiyat kimliği var etme değeri taşıdığına ilişkin imalarla söze başlıyor. Günümüz dergilerinden farklı olarak aklemler’in çıkış yazıları kendine özgü duruşu ifade ettiği gibi adeta derginin karakterini oluşturuyor.  Dergi bu yazılarla zamana ve kendi anlamına dair bir çerçeve çiziyor.

Derginin bu sayısında yazılarıyla: Burhan Kale, İlkay Coşkun, Kübra Kızıltoprak, Beste Bekir ve Pınar Alkış yer alırken Hikâyeleriyle; Sibel Giray, Nermin Aşıcı kendilerini okutuyorlar.

Şiirleriyle; Kübra Güney, Adil Başoğul, İlkay Coşkun, Beste Bekir, Yusuf Bal, Selim Tunçbilek, Kurtuluş Çelebi, Hızır İrfan Önder, Gülhanım Ebru Bulkurcu ve Selçuk Şamil derginin şairlerini oluşturmuş.

Okumaktan keyif alacağınız akalemler dergisine internet sitesi üzerinden ve e posta adresinden erişilebilir.

Yayın Tarihi: 27 Ağustos 2021 Cuma 16:00
YORUM EKLE

banner19

banner36