Ahlakın temeli üzerine konuşmalar başlıyor

İLEM'de Ahlakın Temeli Üzerine Konuşmalar başlıyor. İlki 20 Eylül Cuma günü gerçekleşecek sohbet dizisinin ilk konuşmacısı ise Prof. Dr. Tahsin Görgün..

Ahlakın temeli üzerine konuşmalar başlıyor

 

"İslam Ahlâk Düşüncesi Projesi” başlığı altında İlmi Etüdler Derneği (İLEM) ve İlim Kültür Eğitim Derneği (İLKE)’nin ortaklaşa yürüttüğü bir dizi çalışma başlatıldı. Doç. Dr. Ömer Türker’in koordinatörlüğünde yürütülen bu proje içerisinde tahkîk, tercüme, telif, yuvarlak masa toplantıları, seminerler ve atölye çalışmaları yer almakta ve her bir çalışmanın çıktılarının yayımlanması hedeflenmekte. Bahsolunan mevzû çerçevesinde proje kapsamı; İslam ahlâk düşüncesi alanına giren metinler, bu alanda eser yazmış düşünürler ve alan hakkında yapılmış çağdaş çalışmalar olarak öngörülmekte.

“İslam Ahlâk Düşüncesi Projesi”nin amacı; ahlâk alanında telif edilmiş olan kaynakların belli bir sistem dâhilinde ortaya konularak nitelikli ilmî çalışmaların yapılmasına imkân sağlanması olarak belirlenmiş.

Proje içerisinde ayrıca “ahlâkın temeli”ni ele alan bir konuşma dizisi gerçekleştirilmesi planlanıyor. Alanında uzman isimlerin yapacağı sunumlar ile şekillenecek “Ahlâkın Temeli Üzerine Konuşmalar” dizisinde her konuşmacı kendi düşüncesi ve ulaştığı netice itibariyle “Ahlâkı Nasıl Temellendirirsiniz?” sorusuna cevap teşkil edecek bir konuşma yapacak.

“Ahlâkın Temeli Üzerine Konuşmalar”ın ilk konuğu 29 Mayıs Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden Prof. Dr. Tahsin Görgün olacak.

Program 20 Eylül Cuma günü saat 18.00'de İLEM'in Üsküdar'daki merkezinde gerçekleşecek.

Adres: Halk Caddesi, Türbe Kapısı Sokak, Hektaş İş Merkezi no: 13/4 Üsküdar/ İstanbul.

Tel.: 0216 310 4318

 
  
 

Buğra Atlı haber verdi

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2017, 11:52
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13