Ahir zamanda Türk entelektüeli olmak

İtibar dergisinin Ağustos 2015 tarihli 47. sayısı çıktı.

Ahir zamanda Türk entelektüeli olmak

İbrahim Tenekeci yönetiminde aylık olarak çıkan İtibar dergisinin Ağustos 2015 tarihli 47. sayısı çıktı. Dergi, Hasan Aycın’ın bir çizgisi ile açılıyor. Derginin şiir sayfaları Ali Emre’nin “Üsküdar’da Kızlar”, İsmail Kılıçarslan’ın “Bir Kadının Gözyaşları İçin Şiir”, Suavi Kemal Yazgıç’ın “Biraz” ve İbrahim Tenekeci’nin “Sürekli Kayıp” isimli şiirleriyle devam ediyor. Bu sayının diğer şairleri ise Nurettin Durman, Emel Özkan, Mehmet Aycı, Abdüssamed Bilgili, Zeynep Tuğçe Karadağ, Nadir Aşçı, Melih Tuğtağ, Mehmet Burak, Seyyid Ensar, Ahmed Ölmez, Bahadır Sancak, Rıdvan Tulum, Recep Terler, Abdullah Mesud, Ayşe Çelikkaya, Rıfat Eroğlu ve Leylâ İpekçi. Bu sayının arka kapak şiiri ise Hüseyin Atlansoy’a ait.

Derginin Ağustos sayısının öykü sayfalarında Cemal Şakar’ın “Hayat İşte”, Necip Tosun’un “Körebe”, Sibel Eraslan’ın “İskele”, Kemal Sayar’ın “Tamirci Çırağı”, Muhsin Macit’in “En İyi Arkadaşımdı Selo”, Zeki Bulduk’un “Dedikodu ya da Ben Öyküsü”, İsmail Özen’in “Fotoğramızı Çeker misin?”, Yunus Emre Özsaray’ın “Postmodern Büyü”, Emine Batar’ın “Bilinçaltı” ve Adem Tekden’in “Uykudan Önce” öyküleri bulunuyor.

İtibar’ın Ağustos sayısında, Said Yavuz, psikolog Mehmet Dinç’le bir söyleşi gerçekleştirmiş. Dinç, “Kendi hayatımızı yaşarsak kendimiz olacağız. Ben hayatı ciddiye almadığımızı düşünüyorum. Hayatı ciddiye almak, üzerinde düşünmeyi, emek vermeyi, sabretmeyi, fedakârlık göstermeyi beraberinde getiriyor” diyor.

Derinlikli yazılarıyla dikkat çeken İhsan Fazlıoğlu ise geniş oylumlu bir makaleyle dergide yer alıyor bu ay: “Türkistân’ın İlmî Zihniyetinin Teşrîhi”. Hemen arkasından Ercan Yıldırım’dan bir İsmet Özel yazısı geliyor: “Ahir Zamanda Türk Entelektüeli Olmak”. Ali Görkem Userin “Okumanın Geleceği”, Tarık Tufan “Bir Yere Sığmak”, Hüsrev Hatemi “Mahşername Destanı”, Mustafa Ruhi Şirin “Van’da Bir Kardeşim Var” başlıklı yazılarıyla derginin düzyazı sayfalarında yer alıyorlar. Ebru Burcu Yılmaz, Necip Tosun, Mehmet Narlı, Ercan Yılmaz, Ahmet Edip Başaran, Tuba Kaplan, Şahin Bal, Said Yavuz ve Güven Adıgüzel yazılarıyla İtibar’ın Ağustos sayısına katılan diğer isimler.

www.itibardergi.com

itibardergisi@hotmail.com

(0212) 544 24 61

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2015, 11:36
YORUM EKLE

banner19