Agâh’tan yeni albüm: Mir’ât

Tasavvuf müziğine yıllardır yorumcu, besteci, enstrümanist, müzik yönetmeni ve eğitmeni olarak hizmet eden Agâh’ın, Tekke Musikisi eserlerinden oluşan yeni albümü ‘Mir’ât’, Gülniyaz Müzik tarafından yayımlandı.

Agâh’tan yeni albüm: Mir’ât

Önceki albümlerinde seslendirdiği; ‘Yetim Kasidesi’, ‘Büşra Lena’, ‘Güller Sümbüller’, ‘Âlemlere Rahmet Olan’, ‘El Meded’ gibi eserleriyle tanınan Agâh, ‘Mir’ât’ isimli yeni albümünde, tamamı Türkçe güftelerden oluşan ve birçoğu ilk kez dinleyicilerle buluşacak olan Tekke Musikisi eserlerini seslendirdi.

Agâh’ın, klasik icrâ tavrı ve kendine özgü yorumuyla seslendirdiği albümde; Yunus Emre, Aziz Mahmud Hüdâyî, Şemseddin Sivâsî, Sezaî-yi Gülşenî, Seyyid Nesimî gibi gönül erlerine ve Dede Efendi, Zekâî Dede, Salâhî Dede, Aslan Hepgür, Hakan Alvan gibi önemli bestekârlara ait eserler yer alıyor.

 Albümdeki eserler: Ney Taksimi, Sabâ Tevhid, Olmayacak Senden Atâ, Canân Elinin Güllerinin Bağı Göründü, Durman Yanalım, Bahr-i Ummân Dürriyem, Kapısı Yok Bacası Yok, Münâdîler Nidâ Eyler, Sadr-ı Cem’i-l Mürselin, Ey Saâdet Burcunun Mâhı, Muhammed’dir Cemâl-i Hakk’a Mir’ât, Derdin Ne Be Hey Âşık, Durmaz Yanar Vücudum.

‘Günümüzü ve gönlümüzü bir nizama koymalıyız’

Agâh, yeni albümüyle ilgili olarak şunları söyledi: ‘Maalesef, ömürlerimiz modern hayatın yoğun trafiğinde birçok farklı gündem içinde savrulup gidiyor. Bu koşturmacadan sıyrılıp, günümüzü ve gönlümüzü bir nizama koymaya çaba sarf etmeliyiz. Mir’ât albümü bu amaca hizmet ederek Allah’ın (c.c.) rızasını kazanabilme ümidiyle yapılmış bir çalışmadır. Umulur ki nail oluruz. Dinleyenler safa bulsun, gönüller feyz-i Rabbanî ile dolsun. Âmin.’

Yayın Tarihi: 13 Nisan 2020 Pazartesi 16:47
banner25
YORUM EKLE

banner26