Acemi Kalemler 1. cildini tamamladı

Kayseri’de edebiyat kamuoyunun dikkate değer genç dergilerinde Acemi Kalemler dergisi 12. sayısını Eylül 2019’de yayınlayarak birinci cildini tamamladı.

Acemi Kalemler 1. cildini tamamladı

Bilindiği gibi önceki iki sayısında Elif Şafak’ın Havva’nın Üç Kızı romanının bir sinema filminden intihal olduğu gerçeğini dergi ortaya çıkarmış ve Elif Şafak bu iddiaya sessiz kalmıştı. Edebiyat mahfillerinde Acemi Kalemler dergisinin bu intihali ortaya çıkarması nedeniyle dergi, Elif Şafak ve Havva’nın Üç Kızı hala konuşulmaya devam ediyor.

Dergi 12. sayısında “Adımızın Yabancısıyız” takdimine yer vererek, isim değişikliğine gideceğine vurgu yapmış ve 13. sayıda a∙Kalemler’ de buluşmak dileğiyle cümlesiyle bitirmiş. 

Acemi Kalemler’in 12. Eylül sayısı şair Selim Tunçbilek’in “Yalnızlıklar Kitabı” isimli dosyasından bir şiirle açıyor okura kalbini: “Dağ Yalnızlığı” isimli şiirinde şair; “Bir dağın sessizce bozlak söylemesi” olarak tanımlıyor yalnızlığı.

Denemeleriyle Mustafa Yılmaz, Selim Tunçbilek, A. İbrahim Ataş, Zehra Meral Konşuk İvecan, Selin Meriç Ünal yer almış. Selin Meriç Ünal dergide yazısını ilk kez okuduğumuz üniversite okuyan genç bir kalem.

Şiirleri ile ise Selim Tunçbilek, Kurtuluş Çelebi, Hızır İrfan Önder, Burhan Kale dergiye katkıda bulunan isimlerden.

Her sayısında hikâyeleri ile göz dolduran derginin bu sayısında güçlü hikâyecilerinden “Mavi Gölge” adlı hikâyesi ile Melike Çelik, “Paydos” isimli hikâyesi ile Fatma Dağlı yer almış. Kadriye Aslan ise dergide ilk kez “Yeşil Benim Olsun mu?” adlı çalışmasıyla yer almış.

Dergide 12 sayıda yer alan kalemlerin çalışmalarının fihristine de yer verilmiş.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2018, 23:28
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26