Acayip dergi bir daha geliyor!

Onu özlemiştik. Artık inzivadan çıkıyor.

Acayip dergi bir daha geliyor!

Bülent Parlak ve arkadaşları tarafından 7 sayı çıkarıldıktan sonra dağıtım sorunları sebebiyle inzivaya çekilen dinamik edebiyat dergisi İzdiham, yepyeni bir içerik, format ve kadroyla geri dönmeye hazırlanıyor. ‘Yaşamak sağlığa zararlıdır’ ve ‘Hepimiz ölecek yaştayız’ gibi ilginç sloganlarıyla camia içersinde dikkat çeken bir tarza sahipti İzdiham. Edebiyat dergilerinin tirajlarının yerlerde süründüğü bir ortamda yeni bir dergi ateşlemeye hazırlanan İzdiham ekibi bu yeni 2. dönemlerinde oldukça iddialı bir söylemle yola çıkarak aykırı internet siteleri izdiham.com’un ruhunu matbuata yansıtacakları konusunda kendilerinden oldukça emin gözüküyorlar.

Kimler var?

Şubat ayının ilk haftasında ülkemizdeki en yaygın dağıtım ağına sahip olan Yay-Sat marifetiyle kasabalardaki gazete bayilerine kadar ulaşmayı planlayan İzdiham ekibi, bir edebiyat hareketi olarak da uzun yıllar hafızalarda yer etmek adına gerekli tüm hazırlıkları da yapmış durumda. Yeni nesil edebiyatçıların öne çıkan isimlerinden; Aykut Ertuğrul, Cihat Duman, Güven Adıgüzel, Mustafa Akar, Yavuz Türk, Furkan Çalışkan, Bülent Parlak, Özer Turan, Aydoğan K. ve Hakan Göksel gibi isimlerin yazar kadrosunu oluşturduğu dergide, kuşağının önemli isimlerinin bir araya gelmiş olması edebiyatımız adına sevindirici bir gelişme. Ayrıca Lale Müldür’ün yeni şiirleri derginin sayfalarındaki yerini alacak.

İzdihamBir kısa Samsundan daha ulaşılabilir…

Dergi çıkarmanın ekonomik maliyetler ve hedeflenen tirajlar başlıkları altında şekillenen makûs talihi dergilerimizin bugüne kadar Yay-Sat tarafından dağıtılmasına pek imkân vermemişti. İzdiham bu noktada bir ilki gerçekleştirerek kimine göre uçuk sayılabilecek bir iş yaparak; ilk etapta 3-5 binlik bir baskı adediyle her şeye meydan okumaya hazırlanıyor. İnsanların nitelikli, dinamik ve heyecan verici bir edebiyat dergisini hiç çekinmeden gidip gazete bayilerden alma ihtimalini seven İzdiham ekibi, öğrencilerin şikâyetinden kurtulmak için önlemlerini şimdiden almış durumda; derginin fiyatı: 3 TL. Bir edebiyat dergisinin fiyatı şartlar ne olursa olsun bir kısa samsundan daha fazla olmaması gerektiğine dair mutlak bir politika uygulanması gerektiğine inanıyorlar.

İzdiham dergisi, önümüzdeki hafta, başta Üsküdar ve Kızılay’daki gazete bayileri olmak üzere tüm Türkiye’de ve dış temsilciliklerdeki gazete bayilerinin önünde uzun kuyruklar oluşmasını bekliyor. Bekliyor, çünkü edebiyatın bunu yapacak gücü var. Ya hep birlikte batacağız, ya da hep birlikte kazanacağız.

 

Tarık Taş bir izdihamsever olarak bu kutlu hadiseden haberdar etti, iyi de yaptı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2011, 14:50
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali öz
ali öz - 9 yıl Önce

2011 Dergiler açısından bereketli bir yıl olacak gibi, gazete bayilerinin önündeki kuyruğu hayal etmesi bile güzel... edebiyatın bunu yapacak gücü var.

mls
mls - 9 yıl Önce

Merakla bekliyoruz İzdihamı

Emrllh Çkr
Emrllh Çkr - 9 yıl Önce

hayırlı olsun. izdiham.com'un ruhu gerçekten yansıtılabilirse başucu dergilerden biri olacak gibi...

banner19

banner13

banner26