Abdurrahim Balcıoğlu'nu kaybettik

Gazeteci, yazar, şair ve dâvâ adamı Abdurrahim Balcıoğlu bu sabah (14 Temmuz) İstanbul Yenibosna’daki evinde Hakk’a yürüdü.

Abdurrahim Balcıoğlu'nu kaybettik

Gazeteci, yazar, şair ve dâvâ adamı Abdurrahim Balcıoğlu’nu kaybettik. Sanatalemi.net sitesi yazarı Balcıoğlu bu sabah İstanbul Yenibosna’daki evinde Hakk’a yürüdü. Eşinden aldığımız bilgiye göre, Balcıoğlu bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Abdurrahim Balcıoğlu’nun cenaze namazı bugün (14 Temmuz Cumartesi) İkinci vakti Yenibosna’daki İmam-ı Azam Camii’nde (Radar’ın yakınında) kılınacak cenaze namazının ardından Habibler Mezarlığı’nda toprağa verilecek. Balcıoğlu, birkaç yıl önce geçirdiği krizden sonra evden dışarı çıkamamıştı.

Serdengeçti’nin yakın dostuydu

Birçok yayımlanmış eseri bulunan Balcıoğlu, efsane adam Osman Yüksel Serdengeçti’nin de en yakın dostlarındandı. Abdurrahim Balcıoğlu, 1928 yılında Akseki’de doğdu. Düzenli bir eğitim görmeyen Balcıoğlu Serdengeçti, Tarla, Hisar, Türk Edebiyatı, Töre, Bizim Anadolu, Son Havadis, Hür Anadolu, Yeni Düşünce, Ortadoğu gibi dergi ve gazetelerde şiir ve yazılar yayınladı. Hergün gazetesinde fıkra yazarlığı yaptı (1976). Şiirleri: Kerpiç Saray (1962), Düş Taşları (1966), Acılı Zamanlar (1989), Yakarışlar (1994). Röportajları: Ekmek Göçü (1971), Demirperdeyi Aralıyorum (1970). Romanı: Terleyen Duvarlar (1975), Kaçak (Çocuk romanı, 1963). Araştırmaları: Büyük Mehmetçik Fevzi Çakmak (1987), İnsanlığın Ruh Mimarları (Peygamberlerin mücadeleleri, 1991), Osman Yüksel Serdengeçti (1992). Canistan- Yağmur Atları (şiir), Gizemli Kader Oyunları.

 

Volkan Yahşi haber verdi

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2012, 14:56
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
A Küyük
A Küyük - 7 yıl Önce

Allah rahmet etsin. üreten. düşünen insanların vedası çok hüzün verici

2aA-ALİASLAN
2aA-ALİASLAN - 7 yıl Önce

ALLAH CC RAHMET EYLESİN ,SERDEN GEÇTİ KİTABIYLA OSMAN Y.SERDEN geçti yi Abdurrahim Balcı Oğlundan öğrenmiştim .

banner19

banner13