80 fotoğraflık Sofiyan 4/4 sergisi

Yakın tarih derviş enstantanelerinden oluşan ve 2 farklı tema üzerinden fotoğrafların sergileneceği “Sofiyan 4/4” sergisinin açılışı 9 Kasım’da.

80 fotoğraflık Sofiyan 4/4 sergisi

“Sofiyan 4/4” fotoğraf sergisinin açılışı 9 Kasım 2013 saat 18:00 İstanbul Tasarım Merkezi’nde (Buhara Özbekler Tekkesi) gerçekleşecek. Sergi 16 Kasım tarihine kadar açık kalacak.

Sergi, Mehmet Salih Sırmaçekiç’in yakın tarih içerisinde kadraja aldığı derviş enstantanelerinden oluşan ve 2 farklı tema üzerinden 80 adet fotoğrafını içeriyor.

Evvela hakikâti bulmak için arayanların, sonra da hakikâte teslim olup, “O”nun sonsuzluğunda kaybolmaya çalışanların hallerine, fotoğraf makinesi ile tanıklık edilmiş bir sergi olan “Sofiyân, 4/4”, dört zamanlı Sofiyân usulü tevafukuna da inceden dokundurmayı ihmal etmemiştir. Bu arayışa hem gözü, hem de gönlüyle tanıklık etmek isteyenlerin kaçırmak istemeyeceği sergi, “tevhidhane” konsepti ile zaman ve mekândan sıyrılmanıza eşlik edecektir.

Adres: Buhara Özbekler Tekkesi Sultanahmet Binbirdirek Mahallesi, Şehit Mehmet Paşa yokuşu Sokak, No:40 Sultanahmet/Fatih/ İstanbul

 

Saliha Şişman haber verdi

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2013, 22:08
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13