banner16

6. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali'ne Başvurular Başladı

6. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali'nin ulusal yarışma ve Bosphorus Film Lab başvuruları başladı.

6. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali'ne Başvurular Başladı

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi tarafından düzenlenen 6. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali'nin ulusal yarışma ve Bosphorus Film Lab başvuruları başladı.

Festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması ve Bosphorus Film Lab başvuruları 17 Ağustos'ta sona erecek. Festivalde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda "En İyi Film", "En İyi Yönetmen", "En İyi Erkek Oyuncu" , "En İyi Kadın Oyuncu", "En İyi Senaryo", "En İyi Görüntü Yönetmeni" ve "En İyi Kurgu" dallarında ödüller sahiplerini bulacak.

Bosphorus Film Lab bölümünde ise "Pitching" kategorisinde yarışan bir proje "TRT Ortak Yapım Ödülü"nü alırken, "Work in Progress" kategorisinden bir proje de "Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü"nü kazanacak.

"Kurmaca" ve "Belgesel" olmak üzere iki farklı kategoride filmlerin başvurabildiği Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması'nda, animasyon ve deneysel türündeki filmler "Kurmaca" kategorisinde değerlendirilmek üzere kabul edilecek. Bu bölümde "En İyi Ulusal Kısa Film" ve "En İyi Kısa Belgesel Film" dallarının yanısıra, yarışmaya seçilen kısa filmlerin tamamı "Ahmet Uluçay Büyük Ödülü" için de yarışabilecek.

6. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali kapsamında ayrıca, "Dünya Sineması Seçkisi", "Kısa Film ve Animasyon Seçkileri", özel gösterim bölümleri, belgesel gösterimleri, söyleşiler, atölye çalışmaları ve sergiler sinemaseverlerle buluşacak.

Yarışma hakkında detaylı bilgilere www.bogazicifilmfestivali.com üzerinden ulaşılabiliyor. Festival, bu yıl başvurularını "Eventival" adlı site üzerinden online olarak kabul edecek.

Festival, 26 Ekim-3 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 12:19
banner12
YORUM EKLE
banner8
SIRADAKİ HABER

banner7

banner6