6. Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi Muş'ta gerçekleştirilecek

6. Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi Muş'ta gerçekleştirilecek. Bildiri özeti son gönderim tarihi 30 Kasım...

6. Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi Muş'ta gerçekleştirilecek

Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi (TLÇK) 10-13 Mayıs 2017 tarihlerinde Muş’ta gerçekleştirilecek. TÜBİTAK tarafından desteklenen kongre İlmi Etüdler Derneği (İLEM) ve Muş Alparslan Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenmekte.

TLÇK, lisansüstü çalışmalar yapan araştırmacıların, ortak dil ve yöntem geliştirmelerine imkân ve zemin sağlamak, Türkiye’de yaşanan özgün akademik üretim sorununu aşmaya yönelik kuşatıcı yaklaşımları teşvik etmek amacıyla düzenleniyor. Bu çerçevede, genç akademisyenlere çok yönlü bir iletişim ve tecrübe aktarımı imkânı yaratılarak çalışmalarının zenginleştirilmesi ve akademik dolaşıma sokulması amaçlanıyor. Ayrıca Türkiye’deki lisansüstü çalışmaların niteliğinin artırılması yönünde ortaya konan çabalara katkı sunmak kongrenin temel hedefleri arasında.

Bu yıl Muş’ta gerçekleştirilecek 6. TLÇK’da Edebiyat, Eğitim, Felsefe, Hukuk, İktisat, İlahiyat, İletişim, İşletme, Mimarlık & Şehircilik, Sanat, Siyaset Bilimi, Sosyal Politikalar, Sosyoloji, Psikoloji, Tarih, Uluslararası İlişkiler alanlarında oluşturulan alt konu başlıklarında bildiriler kabul edilecek. Bu disiplinler kapsamında belirlenen oturum başlıkları, diğer detaylarla birlikte kongre internet sitesinde ilan edildi.

Kongre hakkında detaylı bilgi ve başvuru için www.tlck.org.tr  sitesini ziyaret edebilir, sorularınız ve bilgi almak için bilgi @ tlck.org.tr adresine başvurabilirsiniz.

ÖNEMLİ TARİHLER

Bildiri Özeti Son Gönderim Tarihi: 30 Kasım 2016

Kabul Edilen Özetlerin İlanı: 31 Aralık 2016

Tam Metinlerin Son Gönderim Tarihi: 28 Şubat 2017

Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 30 Mart 2017

Kongre Programının İlanı: 15 Nisan 2017

Kongrenin Düzenlenme Tarihi: 10-13 Mayıs 2017

Seçilmiş Tebliğlerin Yayımlanması: 31 Ağustos 2017
 

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2016, 16:37
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26