6 buçuk saatlik imza günü

Sinan Yağmur Aşkın Gözyaşları III kitabı için düzenlenen ilk imza gününde kuyruk bitmek bilmedi

6 buçuk saatlik imza günü

 

Aşkı yazan yazar Sinan Yağmur, yeni çıkan ''Aşkın Gözyaşları III  KİMYA HATUN '' kitabının Türkiye’deki ilk satışı, ilk imza günü ve ulusal basın toplantısını geçtiğimiz günlerde Kayseri’de gerçekleştirmişti. Nar kitabevinde yapılan imza günü için Nejat Arın “Amacımız okurla yazarlarımızı buluşturmaktır. Sinan Yağmur’un Kayseri’ye bu yıl 7. gelişi. Kendisi Kırşehirli olmasına rağmen fahri Kayserilidir” dedi.

Son kitapları “Aşkın Gözyaşları II-III” ile en çok satan kitaplar listesine giren yazar Sinan Yağmur, imza gününde okurlarıyla, hoş sohbetli, dostane ve samimi tavırlarıyla dikkat çekti.

Oldukça kalabalık geçen imza günü saat 12’den 18.30’a kadar sürdü.İmza gününde izdiham!

Bugüne kadar 20’den fazla esere imza atan yazar, son eserinde, Mevlana’nın, Şemsin ve Kimya Hatunun hayatını anlatırken, aynı zamanda Konya tarihine de dikkat çekiyor.

Sinan Yağmur kimdir?

Sinan Yağmur, 1965 yılında Kırşehirde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kırşehir’de tamamladı, Kırşehir İmam Hatip Lisesinden 1984’te, Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden de 1990 yılında mezun oldu. Aynı yıl Kelam ve İslam Felsefesi Ana Bilim Dalında yüksek lisansa başladı. 1991 yılında Kadınhanı İmam Hatip Lisesinde öğretmenliğe başlayan Sinan Yağmur sırasıyla Konya İHL ve Meram Dr. Ali Rıza Bahadır İHL’de idarecilik görevlerinde bulundu, halen Naciye Mumcuoğlu Lisesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görevini sürdüren Yağmur, evli ve 2 çocuk babasıdır. Selçuk Belediyesince organize edilen aile okulunda aile içi iletişim, eşler arası sevgi köprüsü konularında konferans etkinliğinde bulunan yazar ulusal ve yerel tvlerde eğitim proğramlarına katılmıştır.

Çeşitli dergi ve gazetelerde yazıları çıkan Yağmurun eserleri; Kuranda Büyük Günahlar, Benim Annem Bir Melek, Kaf Dağından Masallar, Kara Göz ve Hacıvat, Dede Korkut Hikayeleri, Sevda Şelalesi, Öğretmence Sevebilmek İnsanı, Tarihimi Çok Seviyorum, Hz.Mevlana Tennure ve Ateş, Cennetin Gülü Hz. Muhammed, Aşkın Gözyaşları Şems-i Tebrizi, Aşkın Gözyaşları II Hz. Mevlana, Aşkın Gözyaşları III Kimya Hatun

 

Sergül Vural

 

 

Yayın Tarihi: 30 Kasım 2011 Çarşamba 00:25 Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2011, 18:50
banner25
YORUM EKLE

banner26