5. İslam İktisadi Atölyesi: 'İslam İktisadı Perspektifinden Faiz'

5. İslam İktisadi Atölyesi, bu yıl 'İslam İktisadı Perspektifinden Faiz' başlığı altında 1-2 Nisan 2017 tarihinde Sakarya’da gerçekleşecek. Açılış konferansı ise 31 Mart'ta İSAM'da...

5. İslam İktisadi Atölyesi: 'İslam İktisadı Perspektifinden Faiz'

5. İslam İktisadi Atölyesi, bu yıl 1-2 Nisan 2017 tarihinde Sakarya’da gerçekleşecek.

7 farklı ülkedeki üniversitelerden akademisyenlerin katıldığı, alanındaki en global ve katılımcı organizasyonlardan olan “İslam İktisadı Atölyesi”nin beşincisi bu yıl “İslam İktisadı Perspektifinden Faiz” başlığı altında gerçekleşecek. Norveç'ten Tunus’a, Suudi Arabistan’dan Endonezya’ya, Pakistan’dan Malezya’ya kadar geniş bir coğrafyadan katılacak akademisyenlere Türkiye’den de konunun uzmanları ve akademisyenler eşlik edecek. Etkinlikte; faiz, faize alternatif sistemler, faizle ilgili güncel meseleler, faizsiz sistemde üretim ilişkileri gibi konular, İslam iktisadı perspektifinden  ele alınacak.

İKAM- İLKE İslam İktisadı Araştırma Merkezi, İLEM- İlmi Etüdler Derneği, İGİAD- Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği’nin organizasyonu ve İSEFAM- Sakarya Üniversitesi İslam Ekonomisi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi ev sahipliğinde düzenlenen ve açılış paneli ile 31 Mart 2017'de İSAM- İslam Araştırmaları Merkezi'nde başlayacak etkinlik, ardından Sakarya'da iki gün boyunca önemli tartışmaların yapılacağı toplam 6 oturum ve bir özel sunum ile devam edecek.

Açılış konferansı İslam İktisadı alanında öncü çalışmalarıyla tanınan Fahim Khan tarafından gerçekleştirilecek. Ekonomi politikası üzerine 40 yılı aşan deneyimi ve İslam İktisadı alanında onlarca eseri bulunan Fahim Khan'ın 31 Mart Cuma, İSAM'da gerçekleşecek açılış konuşmasının ardından  açılış paneli gerçekleşecek.

Tarih: 31 Mart 2017 |  17:30 | Açılış Paneli İSAM | Üsküdar

Oturumlar: 1-2 Nisan 2017 |  Cumartesi- Pazar | Sakarya Üniversitesi Senato Salonu

İletişim: Fatma Zehra Aktaş | 0216 532 6370 | bilgi @ ikam.org.tr

Bilgi: www.islamiceconomy.org

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2017, 11:38
YORUM EKLE

banner19

banner13