5. Edebiyat Mevsimi zamanı geldi

Edebiyat Mevsimi “Ustaların İzinde” temasıyla 18-23 Kasım tarihileri arasında gerçekleşecek.

5. Edebiyat Mevsimi zamanı geldi

İBB Kültür Müdürlüğü ve Türkiye Yazarlar Birliği  İstanbul Şubesi’nin birlikteliği ile hayat bulan Edebiyat Mevsimi’nin beşincisi, ‘Ustaların İzinde’’ temasıyla 18-23 Kasım 2013’te Sultanahmet'te tarihi Kızlarağası Medresesi’nde gerçekleşecek.

Edebiyat Mevsimi’nin 5’ncisi, kültürümüze yön veren ve ikisi hayatta bulunan 5 büyük ustayı, yüze yakın şair yazar akademisyen ve kültür adamının katılımı ve tanıklıklarıyla yeniden gündeme getirecek.

Kendilerine has özgün duruşları ve derin müktesebatlarıyla edebiyat ve kültür dünyamıza ayrı bir soluk getiren 5 büyük usta; Necip Fazıl Kısakürek, Nurettin Topçu, Cemil Meriç, Sezai Karakoç ve Nuri Pakdil, tarihe kazınmış sesleri ve nefesleriyle 6 gün boyunca Edebiyat Mevsimi’nde farklı yönleriyle ele alınacak.

Etkinlik, pek çok önemli isme de ev sahipliği yapacak. Mehmet Doğan, Mustafa Yazgan, Nevzat Yalçıntaş, Cemal Şakar, Mahmut Bıyıklı, Rıdvan Canım, Emin Işık,  Mehmet Sılay, Mustafa Özçelik Yunus Emre Altuntaş,  Hüseyin Öztürk,  Bahtiyar Arslan, Ali Ural, Memduh Cumhur,  Ekrem Kızıltaş,  Necmettin Şahiner,  Şeref Akbaba,  Turan Karataş, Yusuf Kaplan İlhan Genç, Rasim Özdenören, Hüseyin Su, Nazif Gürdoğan, Turan Koç,  Ali Haydar Haksal, İbrahim Demirci, Sadık Yalsızuçanlar,  Bestami Yazgan,  Özcan ünlü, Nurettin Durman, Yusuf Özkan Özburun,  Ali Ayçil, Ahmet Yenilmez,   Hüseyin Akın, Bülent Parlak, Gökdemir  İhsan, Tarık Tufan,  Furkan Çalışkan, Osman Sarı,  Ferman Karaçam,  Bülent Ata, Haydar Ergülen,  Mevlana İdris,   İsmail Kılıçarslan, Salih Tuna, Selçuk Küpçük, Hasan Ali Yıldırım gibi birbirinden değerli isimler, hayatlarına yön veren büyük üstadlar hakkında birikimlerini paylaşıp şahitliklerde bulunacaklar.

18 Kasım Pazartesi günü saat 12.00’de açılacak  olan Edebiyat Mevsimi'nde özel oturum ve söyleşilerin yanı sıra belgeseller ve sergiler de yer alacak.

Adres: Kızlarağası Mehmed Ağa Medresesi, Divanyolu Cad. Hoca Rüstem Sokak. No: 6 


Cansu Çınar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2013, 01:30
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13