4 Kasım Dünya Salavat Günü

İmam Zeyd Şakir'in öncülük ettiği Muhammed (sav) Muhipleri İnisiyatifi 4 Kasım'ı Dünya Çapında Peygamberimize Salavat Günü olarak ilân etti.

4 Kasım Dünya Salavat Günü

İmam Zeyd Şakir'in öncülük ettiği Muhammed (sav) Muhipleri İnisiyatifi 4 Kasım'ı Dünya Çapında Peygamberimize Salavat Günü olarak ilân etmiş. İlgili sitenin Türkçe tercümesindeki bilgi notu şöyle:

"İslamiyet’in ve Müslümanların kutsal değerleri sayısız birçok farklı yollarla ayaklar altına alınıyor; masum insanlar öldürülüyor, mezarlar harap ediliyor, Müslüman toplumların sosyal itibarları tüm dünyanin gözleri önünde mahvediliyor, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) yüce hayatına ve mirasına daha önce hiç yapılmadığı kadar korkunç bir şekilde saldırı yapılıyor, ve bu ahlak dışı saldırılar Efendimiz’in biz ümmetine bıraktığı miras olan merhamet, şefkat ve empati duygusunun günümüzde ne kadar eksik olduğunu gösteriyor. Bundan dolayı, bütün ümmeti, Efendimiz Muhammed (sav) anmak ve ona salâvat getirmek üzere birlik ve beraberlige davet ediyoruz. Böylece Allah’ın rahmetini ve merhametini bir nebze olsun günlük yaşantımızda hissetmek ve ümmet bilincini yeniden harekete geçirmek istiyoruz. 4 Kasım 2012, Pazar gününü dünya çapında Salâvat Günü olarak ilan ediyoruz. Bu günü anmak için Müslümanların camilerde, evlerinde toplanmalarını teşvik ediyoruz. Akşam namazından itibaren, hem şahsi hem de cemaat olarak 2000 tane salâvat getirmelerini temenni ediyoruz."

Taahhütte bulunmak için: http://www.1billionsalawat.com/

 

İbrahim Yenigün haber verdi

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2012, 21:42
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13