37. TÜYAP Kitap Fuarı bugün açıldı

37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı bugün kapılarını kitapseverlere açtı. “Hayatı Edebiyatla Kuşatmak” temalı fuara yerli ve yabancı 800 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılıyor.

37. TÜYAP Kitap Fuarı bugün açıldı

Bu yıl “Hayatı Edebiyatla Kuşatmak” ana temasıyla düzenlenen TÜYAP Kitap Fuarı bugün başladı. Yurt içi ve yurt dışından 800 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katıldığı fuarda, 9 gün boyunca panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk atölyelerinden oluşan 300 kültür etkinliği yapılacak. Fuar kapsamında düzenlenen imza günlerinde birçok yazar okurlarıyla bir araya gelmesi bekleniyor. Büyükçekmece’deki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 18 Kasım’a kadar sürecek fuarın genç kuşak okurlara yönelik tasarlanan yeni etkinlik alanında, gençler için farklı etkinlikler gerçekleşecek. ARTİST İstanbul Sanat Fuarı da kitap fuarı boyunca ziyarete açık olacak.

 ‘Sultan’dan ‘Arkadaşım Selim’ söyleşisi

Selim İleri’nin “Onur Yazarı” olarak yer alacağı TÜYAP’ta usta yazar adına çok sayıda etkinlik düzenlenecek. Bu etkinliklerden birine Yeşilçam’ın ‘Sultan’ı Türkan Şoray konuşmacı olarak katılacak. İleri ile uzun yol arkadaşı olan Şoray, 11 Kasım’daki “Arkadaşım Selim” söyleşisinde ünlü yazarla ilgili düşüncelerini paylaşacak. Fuarda, merhum foto muhabiri Ara Güler sergisi de yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2018, 22:05
YORUM EKLE

banner19

banner13