350. defa başörtüsü eylemi yapılacak

17 Eylül 2005’te başlayan başörtüsü direnişinde 19 Mayıs Cumartesi günü yapılacak eylemde 350. hafta geride kalacak.

350. defa başörtüsü eylemi yapılacak

28 Şubat’ın “1000 yıl sürecek” sloganına “1000 yıl sürse de direneceğiz” sloganıyla karşılık vererek başlattığı mücadelesine devam eden Başörtüsü Platformu, 19 Mayıs Cumartesi günü yapılacak eylemle 350. haftayı geride bırakacak.

Sakarya Adalet Girişimi Başörtüsü Platformu olarak haftalık yapılan ve kesintisiz 7 yıldır sürdürülen eylemlerde, başörtüsü merkeze alınarak o haftanın yerel, bölgesel ve küresel olaylarına Müslümanca bir tepki gösteriliyor. Her türlü zulme ve haksızlığa karşı tavır geliştiren Başörtüsü Platformu, kesintisiz zulme karşı ancak kesintisiz bir direniş ile karşılık verileceği iddiasını sürdürüyor.

Başörtüsü Platformu, bu Cumartesi yapacağı eyleme adaletten yana duran herkesi davet ediyor ve hatırlatıyor: “Başörtülü öğrenciler devlet okullarında, başörtülü kadınlar kamu kurumlarında yasakla, özel sektörde ayrımcılıkla boğuşurken, başörtülü çocuklarının haklarını savunan ana-babalara para ve hapis cezaları verilirken ne yasak bitmiştir ne de 28 Şubat. Adalet, hak, onur ve özgürlük ancak biz sahip çıkar ve savunursak gelecek. Gelin, birlikte direnelim.”

Tarih: 19 Mayıs 2012, Cumartesi

Saat: 12.30

Yer: Bulvar AKM önü, Adapazarı

Çağırıcı Kuruluşlar: Diriliş Saati Dergisi, İlim ve Hikmet Vakfı, Ribat Eğitim Vakfı Sakarya Şubesi, Sakarya Dayanışma Derneği, Vahdet Vakfı Sakarya Temsilciliği

Beytullah Önce haber verdi

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2012, 00:50
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13