3 adımda banyo bataryası nasıl seçilir?

Banyonuz için duş bataryalarını nasıl seçeceğinizi bilmeniz için ihtiyacınız olan her şeyi size bu yazımızda aktaracağız. Banyo çeşme modelleri nasıl seçilir?

3 adımda banyo bataryası nasıl seçilir?

Bir banyo için nasıl batarya seçeceğinizi öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki 3 ana adımı göz önünde bulundurun. İlk adım, mevcut musluk kurulum tipini belirlemektir. 2. olarak, yeni musluğun sahip olması gereken özellikleri göz önünde bulundurun. Son olarak, yeni musluğun tasarımını ve görünümünü seçin. Banyonuz için duş bataryaları edinmek pek çok bireye önemli gelmese dahi sağladığı işlevsellik sayesinde oldukça önemlidir. Duş bataryası seçiminde birçok birey tereddüt etmekte ve aklında bazı sorular belirmektedir. Bu soruların büyük bir kısmı, duş musluklarının sunabileceği konfor, dayanıklılık ve teknolojiye yöneliktir. Tek kollu duş bataryası mı yoksa termostatik mi daha iyi, hangisi daha ucuz, hangisi daha az su tüketiyor? gibi sorular ardı sıra sıralanabilir.

Banyonuz için duş bataryalarını nasıl seçeceğinizi bilmeniz için ihtiyacınız olan her şeyi size bu yazımızda aktaracağız. Banyo çeşme modelleri nasıl seçilir? sorusuna ekonomi ile başlamak isabetli olacaktır ki enerji ve su tasarrufu oldukça önemli bir nokta olup, su faturaları birçok insanı endişelendiren bir konudur. Etkin bir şekilde su ve elektrik tasarrufu sağlayan bir tasarım seçmek, evimizin masraflarını azaltmak için akıllıca bir seçenektir.

Kurulum türünü belirleyin!

Doğru banyo bataryasını seçmenin ilk adımı, kurulum tipini belirlemektir. Eski musluğu yeni bir musluk ile değiştirmek istiyorsanız, yeni musluğun takılmasını kolaylaştırmak için aynı kurulum türünü koruyun. Bununla birlikte, banyonuzu tamamen yenileyecekseniz daha farklı kurulum türü kullanabilirsiniz.

Tek delikli musluk, su sıcaklığını kontrol etmek için tipik olarak bir tutamak kullanan bir ünitedir.

Merkezi olarak monte edilen batarya, tek bir sabit ünite içinde bir nozul ve iki tutamağa sahiptir.

Duvara monteli musluk, lavaboya veya tezgâha değil duvara monte edilir.

Genel olarak kurulum türü, yapmak istediğiniz işleme bağlıdır.

Gerekli işlevleri belirleyin!

Kurulum yöntemini belirledikten sonra yeni banyo bataryasının fonksiyonlarını belirleyin. Yeni bir banyo bataryasının en önemli faktörlerini göz önünde bulundurun; kalite, su tasarrufu, pratik teknoloji, vb. örneğin; lavaboda daha fazla yer bırakmak için eller serbest batarya veya yüksek ışıklı bir batarya kullanmak ister misiniz? Su tasarrufu konusunda harika bir musluk veya en dayanıklı ve kaliteli malzemelerden yapılmış bir musluk isteyebilirsiniz. Lavabo bataryalarını uzun süre kullanacaksınız. Bu nedenle, hangi özelliklerin sizin için en önemli olduğunu bildiğinizden emin olun.

Temassız musluk hijyenik, ekolojik ve kullanımı kolaydır. Her zaman doğru miktarda suyu doğru sıcaklıkta alabilirsiniz. Güvenlik, özellikle yaşlı aileler veya çocuklu aileler için önemlidir. Ek olarak, tasarımı sayesinde temassız musluklar daha az parçaya sahiptir ve bu nedenle temizliği daha kolaydır.

Doğru stili seçin!

Batarya seçmenin pratikliklerini inceledikten ve planladıktan sonra, hangi tarza sahip olduğunuzu düşünün ve yeni bataryanın görünümünü tamamlayın. Genel olarak, banyo bataryalarının üç ana stili geleneksel, modern ve geçiş türlerinden oluşmaktadır. Hemen hemen her bütçeye uygun olan ve geniş ürün yelpazesi bulunan evimcom sizleri beklemekte.

Geleneksel bataryalar, kavisli nozullar ve kulplarla muhteşem olma eğilimindedir.

Modern bataryaların daha keskin hatları ve daha büyük tasarım açıları vardır.

Geçiş bataryaları, geleneksel ve modern tasarım öğelerini birleştirir.

Musluk yüzeyini de seçebilirsiniz. Metalden mata, kromdan bronza pek çok seçeneğiniz var. Genel olarak, bir musluk stili ve yüzey işlemi seçerken, musluğun banyonun geri kalanını nasıl tamamladığını veya bununla kontrast oluşturduğunu düşünün.

YORUM EKLE

banner36