2022 Şubat'ta Profil'den yeni çıkanlar

Profil Yayınları Şubat ayı seçkisini yayınladı.

2022 Şubat'ta Profil'den yeni çıkanlar

Charlotte Delbo

Auschwitz’in Külleri

Charlotte Delbo, 1943’te meşhur 24 Ocak konvoyuyla Auschwitz toplama kampına gönderilen 230 kadından biriydi. Yahudi değildi; Fransız direniş hareketi içinde yer aldığı için tutuklanmıştı. Delbo’nun üç kitaptan oluşan ve burada tek cilt halinde sunulan tanıklığı, çekilen ıstırapların ortasında çok ustaca çizilmiş insan portrelerini gün yüzüne çıkarıyor: Aşk ve ölüm, umut ve hayal kırıklığı, dostluk ve çaresizlik gibi izlekler ete kemiğe bürünerek, ölüm kamplarının bir deri bir kemik kalmış tutuklularının gözlerinden okuyucuya yansıyor.

Holokost edebiyatının klasiği “Auschwitz’in Külleri”, 20. yüzyılın ve belki de tüm insanlık tarihinin en karanlık, yaşamayanların hayal etmekte bile zorlanacakları sayfasını, Nazi toplama kamplarını hem içeriden bir bakışla hem de yaşanmış acıyı da aşan, ölümü ve sevgiyi şiirselleştiren bir dille anlatıyor.

Çev. Sedef Ecer | Dünya Edebiyatı | 405 sayfa | 978-625-8498-13-4

Güven Adıgüzel

Kadraj Hataları

İlk kez 2016 yılında yayımlanan “Kadraj Hataları” yeni baskısıyla Şubat ayında Profil Kitap’tan çıktı. Güven Adıgüzel ritmik bir müziğin duyulduğu şiirleriyle tarihin, sosyolojinin ve hayatın içinden konuşmaya azmetmiş bir toplama doğru yol almaya devam ediyor.

Şiir | 80 sayfa | 978-625-8498-14-1

Seth Godin

Pratik

“Dip” ve “Mor İnek” kitaplarının yazarından sanatçılara, yazarlara ve girişimcilere kendilerini dünyaya ellerinden gelenin en iyisini armağan etmeye adamaları için ilham kaynağı olacak çok hoş, küçük bir kitap. Godin’in öncülüğünü yaptığı çığır açan Akimbo atölyesine dayanan “Pratik”, yaratıcı çalışmalar meydana getirmek ve onları herkesle paylaşma cesaretini bulmak isteyenlere yardımcı olacak.

Kişisel Gelişim | 232 s. | 978-625-8498-12-7

Gri Koç / Gökhan Müftüoğlu

Griden Beyaza

Sınava hazırlanan öğrencilere yıllardır danışmanlık yapan ve “Gri Koç” ismiyle ün kazanan Gökhan Müftüoğlu tüm öğrencileri “Griden Beyaza” bir yolculuğa davet ediyor. Hayallere ulaşma yolunda ihtiyaç duyulacak içerikler -motivasyon, hedef belirleme, planlama, verimli çalışma, irade ve zaman yönetimi konularını- rehber niteliğindeki bu kitapta yer alıyor.

Kişisel Gelişim | 144 s. | 978-625-8498-17-2

YORUM EKLE