'19. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali' başladı

Karabük Safranbolu'da, Kültürel Miras ve Korumacılık temasıyla yapılan 19. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali, kortej yürüyüşüyle başladı.

'19. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali' başladı

UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve en iyi korunan 20 kent arasında bulunan Karabük'ün Safranbolu'da 19. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali'nin meşalesi yakıldı. Köyiçi Meydanı'ndan başlayan ve Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı'nda son bulan yürüyüşe, Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Fatih Ürkmezer, CHP Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, Mahallenin Muhtarları ve Bizimkiler dizilerinin bazı oyucuları ve vatandaşlar katıldı. 

Kaymakam Fatih Ürkmezer, 3 gün sürecek olan festivalin yapılmasında emeği geçenlere ve katılanlara teşekkür etti. Konuşmanın ardından Ürkmezer, sinemaya önemli katkılar sağlayan ve unutulmazlar arasına giren sanatçılar Serpil Tamur, Anta Toros, Ayşe Kökçü, Alp Balkan, Ümit Yesin, Mine Şenhuy Teber, Müjgan Ağralı, Filiz Kaynak, Güler Ökten, Hikmet Körmükçü, Sabriye Kara, Atılay Uluışık, Songül Ülkü ve yönetmen Umur Bugay'a plaket takdim etti.

banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26