15 Temmuz romanları TÜYAP'ta okuyucuyla buluştu

Amatör yazarlar tarafından "15 Temmuz" teması altında kaleme alınan romanlar, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi - Büyükçekmece'de gerçekleştirilen fuarda okurlarla buluştu.

15 Temmuz romanları TÜYAP'ta okuyucuyla buluştu

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle düzenlenen, Anadolu Ajansı'nın (AA) Global İletişim Ortağı olduğu "37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı" devam ediyor.  Bahçelievler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Bilgi Evleri ve Kütüphaneler Genel Koordinatörü Süleyman İskender, Anadolu Ajans muhabirine yaptığı açıklamada, fuara belediye bünyesinde hazırladıkları 15 Temmuz'la ilgili çalışmaları tanıtmak amacıyla katıldıklarını söyledi.

İskender, daha önce katıldıkları Frankfurt'taki kitap fuarında da insanlara 15 Temmuz'u anlatmaya çalıştıklarını belirterek, "15 Temmuz, Türkiye Cumhuriyeti'nde çok acı ve en zorlu günlerimizden biriydi. Sayın Cumhurbaşkanımızın o gün insanları sokaklara davet ettiği zaman biliyorsunuz ki 7'den 70'e herkes meydanlara doldu. Biz de o günleri yaşadığımız için, o günün acısını ve mücadelesini bildiğimiz için yaşananları tarihe düşürmek istedik." dedi.

Bu anlamda belediye bünyesinde ilk olarak 15 Temmuz'a şahit olan yazar ve şairlerin duygu ve düşüncelerini "15 Temmuz Şahitlik Bildirisi" başlıklı eserde topladıklarını kaydeden İskender, "Arkasından gazetecilerin gözünden 15 Temmuz'u ele alarak 'Sözün Bittiği Yer' adlı bir çalışma yaptık. Daha sonra da çok seçkin bir jürinin yer aldığı 15 Temmuz temalı bir roman yarışması düzenledik. Yarışmaya 180'e yakın eser başvuru yaptı. Bunlar iyi bir değerlendirme ile ödüllendirildi." diye konuştu.

Kaynak: AA

banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26