11. ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu!

11. ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması'nın İletişim Ajansı Idecon Idea&Congress olarak, "11. ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması’nda Ödüller Sahiplerini Buldu!" konusuna ilişkin hazırladığımız basın bültenimizi ekte bilgilerinize sunarız.

11. ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu!

Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (ATHİB) tarafından düzenlenen Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması, 11. yılında büyülü ve heyecanlı bir geceye imza attı. Dokuma kumaşın değerini ortaya koyan, tasarımcı adayları ve tasarımcılar için özgür ve yaratıcı bir ruh oluşturmalarını sağlayan ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması’nın 11. finali, 2 Aralık 2022 tarihinde Adana Hilton Otel’de gerçekleşti.

Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması’nın final gecesi T.C. Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş, Adana Valisi Dr. Süleyman Elban, TİM Başkanı Mustafa Gültepe, ATHİB Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Doğan, ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Yürütme Kurulu Başkanı & ATHİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeki Kıvanç’ın açılış konuşmalarıyla başladı. Sektör temsilcilerinin de katılım sağladığı bu gecede büyük bir heyecan yaşandı.

“Androgyne” teması ile “Esra Hatice Dikmen” yardımcı tasarımcı olarak iş imkânı sunulan Koton özel ödülünü almaya, “Biyofili” temasıyla Özge Güneş” 3 ay staj yapma imkânı verilen LC Waikiki özel ödülünü almaya hak kazandı.

Yarışmada birinciliği “Lichenes” teması ile “Esra Bekiroğlu”, ikinciliği “Doğanın Renkleri” teması ile “Hamide Çelik” ve üçüncülüğü Kendiliğinden” teması ile Eylem Barin” kazandı.

Organizasyon Künyesi

Düzenleyen: Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (ATHİB)

Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Yürütme Kurulu Başkanı: Zeki Kıvanç

Yarışma Koordinatörü/ Danışman: DrÖğretim Üyesi Nuray Bıyıklı

Kreatif Direktör: Moda Tasarımcısı Özlem Kaya

Sanat Yönetmeni & Koreograf: Yasin Soy

İletişim Ajansı: Idecon Idea&Congress

Yayın Tarihi: 04 Aralık 2022 Pazar 16:00
YORUM EKLE

banner19

banner36