1 trilyon 440 milyar salâvat

Daru'l Erkam Gençliği 1 trilyon 440 milyar salâvat getirmek için yola düştü. Siz de katılır mısınız?

1 trilyon 440 milyar salâvat

 

Daru’l Erkam Gençliği hayır yolunda yarışma adına her yıl düzenlemiş oldukları projelerine bu yıl bir yenisini daha ilave ediyorlar. Bu seneyi, Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in dünyaya gelişinin 1440.yılını,1 Trilyon 440 Milyar salavat-ı şerife okuyarak kutlayacaklar.

2007 yılında gönüllü üniversite gençlerinin bir araya gelerek oluşturmuş oldukları Daru’l Erkam grubu, her yıl aralıksız olarak güzel projelere imza atıyor. Geçen yıl düzenlemiş oldukları  ‘’Kur’an-ı Kerim’in indirilişinin 1400. yılında 1400 hatim’’ projesinin ardından, bu yıl da Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in dünyaya gelişinin 1440.yılını, O’na  1 Trilyon 440 Milyar salavat-ı şerife okuyarak ve okutarak geçirecekler. Bir hafta süren kutlu doğum etkinliklerini bir yıla yaymak ve Peygamber Efendimiz’i (s.a.v) daha yakından tanıyabilmek için çok kapsamlı bir proje hazırladıklarını söyleyen Daru’l Erkam Gençliği yetkilileri, bu ve benzeri manevi ağırlıklı projelere de devam edeceklerini duyurdular. Ancak asıl hedeflerinin  Peygamber Efendimiz(s.a.v)’e çokça salavat-ı şerife okuyan ve O (s.a.v)’nun, şefaat edeceği kişiler listesine adlarını yazdıran ümmetinin sayısını arttırmaktır olduğunu vurguluyorlar.

Söz konusu kapsamında; her ay farklı programlar organize edilerek, katılımcılara Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in hayatı hakkında seminerler verilecek. Ayrıca her ay yine Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in hayata bakışı doğrultusunda kitapçıklar bastırılıp, başta hapishane ve üniversiteler olmak üzere çeşitli kurumlara dağıtılacak. 20 Nisan 2011 tarihinde faaliyete giren ‘’1 Trilyon 440 Milyar Salavat-ı Şerife’’ projesini 22 Nisan 2012 tarihinde bitirmeyi hedefleyen Daru’l Erkam Grubu, Peygamber Efendimiz(s.a.v)’e naat, şiir, makale ve mektup yazma yarışmaları düzenleyerek dereceye girenlere sürpriz hediyeler verecek.

Salavat-ı Şerife okumak veya dağıtmak isteyenler www.darulerkam.org  ve darulerkam1440@gmail.com adreslerine girerek Daru’l Erkam Grubu ile irtibata geçebilirler.

 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2011, 12:26
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet sefa
mehmet sefa - 8 yıl Önce

Bir kere o salavat değil Salat ayeti..
Trilyon of be ! Sayısı ile dikkat çekiyor zaten..
Ne gerenk var ? Salat'ı hayata taşısanıza..
Bu kadar salavat yerine keşke "hayır hayır namaz,oruç,hac, kıraat " değil..Elbise ayakkabı getirsinler 14.400.000 fakir çocuğa .. Afrikada 1.440.000 insanın gözünü açsınlar.. Elektiriği suyu olmayan 1.440.000 insan bulunur onlara infakta bulunsunlar.. Nasıl olsa salavat bedava.. Kuran böylemi anılır.. Diri diri gömülen 14.400 çocuğa eğitim versinler.
Bumu k

Gece seyyahı
Gece seyyahı - 8 yıl Önce

Bu projenin hazırlanma amacı bir sayı belirleyip ona ulaşmak değil ki!İnsanlara salavat getirme alışkanlığı kazandırma.Gündemlerine Efendimizin(s.a.v)'i alma ve O'nun yolunda gitme.Daru'l Erkam grubu olarak sadece bir değil bir kaç farklı proje de yaptık çok şükür.Afrikaya kitap yardımı.Kaamerum da su kuyusu.Hapishanelere kitap yardımı vb.Bu tarz projeleri eleştirmek yerine içinde yer alıp daha farklı alanlarda fikirler üreterek destek verebilirsiniz.Sizi de aramızda görmek isteriz...

zehra
zehra - 8 yıl Önce

pasif bi gençlik karşısında aktif bir topluluk görmek bu kadar mı zorunuza gitti. eleştirmek çok kolay. bilmeden konuşarak insanların aklını karıştırmayın. bi hayır yapmıyorsunuz bariyapanların ki ne engel olmayın.

Hüseyin
Hüseyin - 8 yıl Önce

Salavat türlerinin Sadr-ı İslam'dan uzaklaştıkça çeşitlenmesi ve artması aklınıza bir şey getirmiyor mu? insanların salavat getirmesine vesile oluyoruz bahanesine sığınmaktansa hakikaten onları eyleme yönlendirsek fena mı olur? Elimizle müdahale edecektik olmadı, dilimizle müdahale edecektik, korktuk. Ama niye kalp ile buğzetmeye razı oluyoruz ki? Salavat toplama meselesi buraya doğru kaydığı için, pasif bir eylem olduğu için tartışılıyor, yoksa halis niyetle yapılan ammelere diyeceğimiz yoktur

GÜNEŞ
GÜNEŞ - 8 yıl Önce

elhamdülillah bahanelere sığınmıyor işi eyleme döküyoruz.Daru'l Erkam pasif olsaydı şimdiye bizler ya arkadaşlarla kafelerde iki lafın belini kırıyor olacaktık ya da lüzumsuz işlerle vakit katledecektik..yapılan işleri küçük görmek yerine geçtim eyleme dökülen işlerinizi dilinizle yardım edin bari..birbirimizin önüne taş koymayalım bazı işlerde engel varsa gelin müslüman gençliği olarak o engeli kaldıralım..

81
81 - 8 yıl Önce

Yapmış olduğunuz projeyi gördük ve çok beğendik.Projeyi hazırlayanlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum.www.darulerkam.org sitesinde ki sayı 78.038.498 'e ulaşmış elhamdülillah.Herkes destek olursa en kısa zamanda 1 trilyon 440 mişlyarı da aşarız inşallah...

Umut
Umut - 8 yıl Önce

Projenizi yakından takip ediyorum.Destek veriyorum

Yasin
Yasin - 8 yıl Önce

Bu projenin Peygamber Efendimiz(S.A.V)'e yapılmış en büyük salavat-ı şerife projesi olduğunu duyduk.Yaklaşık bir buçuk trilyon.Destek vermezsem kendimi vebak altında hissederim.Daru'l Erkam a böyle bir proje başlattıkları için sonsuz teşekkürler.


banner19

banner13