Simurg kitapevinin eski yerinde açıldı

Cağaloğlu’nda Dergah yayınlarının merkezi olarak bildiğimiz Ana Kitabevi İstiklal Caddesinde bir şube açtı..

Simurg kitapevinin eski yerinde açıldı

 

Ana Kitabevi’nin Beyoğlu’nda İstiklal Caddesinde yeni bir şubesi açıldı. Bizler kurumun Cağaloğlu'ndaki merkezini biliyor ve kitapseverler olarak sık sık değerlendiriyorduk.

Kitap fiyatlarının el yaktığı bir dönemde, Ana Kitabevi'nin Dergâh Yayınları’ndan çıkan kitaplara yaptığı %35 indirimin yanı sıra bütün kitaplara %20'den %35'e varan indirimler yapması, bizi her zaman cezbetmistir. Ayrıca kitapevinde, pek çok üniversite bölümünün ders kitaplarını da bulabiliyoruz. Özellikle de İstanbul’da edebiyat, tarih vb. bölümleri okuyan öğrencilerin büyük çoğunluğu Ana Kitabevi'nin Cağaloğlu'ndaki şubesini bilir.Ana Kitabevi

Kapanan Simurg'un yerine açıldı

Bu niteliklerin tamamı, Ana Kitabevi'nin Taksim şubesi için de geçerli. Ayrıca belirtelim, kitabevi, kitapseverlerin yakından bildiği bir yerde, Simurg'un eski yerine açıldı. Mekân seçimi gayet isabetli olmuş, çünkü böylece kitapevinin hazır bir müşteri kitlesi olacak, zaten Simurg’un yazar-çizer taifesinin ötelerden beri uğrak yeri olması, Ana Kitabevi için bir avantaja dönüşecektir.

Artık Beyoğlu’nda kitapları indirimle satan, hepsinden önemlisi Müslümanların yayınevlerinin ve yazarların kitaplarını kolaylıkla bulabileceğimiz bir kitabevine kavuştuk. Ana Kitabevi'nde Sezai Karakoç’tan Cahit Zarifoglu'na, Necip Fazıl’dan Aliya Izzetbegovic'e pek çok Müslüman şair-yazarın kitaplarına ulaşabiliriz. Son dönemin hızlı yayınevlerinden Okur Kitaplığı’nın da bütün kitapları kitapevinde mevcut. Müslüman şair-yazarların kitapları da bu sayede İnsan Kitap'tan ve Simurg'dan sonra Beyoğlu’na bir kez daha girmiş oldu yani.

15 yıl kadar önce İstiklal'de Kamil Eşfak Berki'nin bir kaç yıl da olsa bir süre bir sahaf dükkanı açtığını, yürüttüğünü, orada minicik bir mekanda ferah bir Dünya açıverdiğini de hatırlatmış olalım.

Son olarak kitapevinin açık adresini de verelim: Katip Mustafa Çelebi Mah. Hasnun Galip Sokak, No: 4/Beyoğlu.

 

Osman Kurt haber verdi

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2012, 10:12
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13