Klimasız otobüsler yasaklansın!

İstanbul'da yaz aylarında bir işkencedir belediye otobüsüne binmek. Hele hele halk otobüsüne..?!

Klimasız otobüsler yasaklansın!

Mevsim sıcakları tepemizde fırınlar yakarken toplu taşıma araçlarının içi de her yaz olduğu gibi gene sauna odalarına dönmeye başladı.İETT duy sesimizi

Balık istifi seyahat

Sauna çetesi üyelerine benzeyen bazı ‘Arnold Schwarzenegger’ güneş gözlüklü şoförlerin sigara içmelerine ne demeli bilmem. Yaz ve her yandan CHP'nin altı oku kadar saldırgan alev okları hücum ederken klimasız otobüslerde balık istifi seyahat eden yolcular terden sırılsıklam olmuş durumda yay gibi gerginler ve sinirden çatacak birilerini arıyorlar. Bu sıcak havalarda klimasız otobüslere İETT duy sesimizibinmek tam bir işkence diye, oturdum ve İETT Halkla İlişkiler Servisi'ne aşağıdaki ironik ama sanatsal olmasına özendiğim metni yolladım:

“Sayın İETT Yetkilisi,

Toplu taşımada gördüğüm kadarıyla halk otobüslerinin sayısı her geçen gün artıyor. Sıcakların bunaltıcı etkisini artırdığı şu günlerde bu halk otobüslerine binmenin ne kadar büyük bir işkence olduğunu bildiğinizi tahmin ediyorum. Bu otobüslerin hiçbirisinde klima görmedim. Bir saat önce bindiğim “90 Draman-Eminönü” otobüsü yeni olmasına rağmen klimasızdı. Benzinden mi harcıyor bu klimalar? Bunun için mi çalıştırılmıyor? Dünyanın en güzel şehri İstanbul’da otobüsler klimalı olmalıdır diye düşünüyorum. Halk otobüslerine klima takma mecburiyeti getirmek iyi olmaz mı? Bilgilerinize arz ediyorum.”

İETT duy sesimizi
(+)

Gelen cevap düşündürücüydü:

“Konu: İETT görüş öneri sayfasına yaptığınız başvuru‏

Kimden: İETT Halkla ilişkiler

Gönderme tarihi: 17 Haziran 2010 Perşembe 14:13:36

Kime: Faruk Kaptan edebiyatgezgini@yahoo.com

Sayın Faruk Kaptan,

İETT'ye yaptığınız başvuru incelenmiştir;

İETT duy sesimizi
(+)

Tüm toplu taşıma araçlarımızın klimalı olması ve daha konforlu yolculuk yapılabilecek standarta kavuşturulması zaman içinde gerçekleştirilebilecektir.

İyi yolculuklar...

İETT Halkla İlişkiler ve Seyahat Kartları Şube Müdürlüğü"

 

Faruk Kaptan torunları için istedi

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2010, 20:51
banner12
YORUM EKLE

banner19