Her kalbin hüneri ustalarla dirilir

Nisan ayından itibaren yeni yerinde derslere başlayacak olan Hare Sanat, mekânında dinlenebileceğiniz, bir çay da içebileceğiniz bir yer.

Her kalbin hüneri ustalarla dirilir

Sanat bir kalbe düşmeye görsün, dal budak salması an meselesidir. Sanatın bir ucundan tutan kişiler de büyülenmiş gibi sanatın renkli ikliminde kendi dünyalarını ve çevrelerindeki dünyayı renklendirmeye çalışırlar.

Hare SanatModern sanatlar ile geleneksel sanatları bir araya getirmeyi amaç edinen Hare Sanat, elde fırça, tual ve renklerle içli bir türkü söyleyen, fırçanın ucunda ressamın kalbi saklıdır, her hat ayrı bir kıvrımıyla hayatın bir yerinden ses verir diyerek, sanatseverleri bu ahenge çağırıyor.

Kaligrafi, ebru, resim dallarında iki yıldır hizmet veren, bu branşların yanında; hüsn-i hat, tezhip, temel fotoğraf atölyesi, güzel konuşma ve hitabet, gitar branşlarını da ekleyerek, yeni mekânında Sanat Kalbe Hare’dir demeye devam ediyor.

Nisan ayından itibaren yeni yerinde derslere başlayacak olan Hare Sanat, mekânda kafe hizmeti de verecek.

Hare SanatSanat kalbe haredir

Sanat kalbe haredir. Kalbin titremesi sanatın bir dokunuşuyla olur. Hare Sanat, sanatın birçok dalında sanat sevdalılarına hizmet vermeye çalışan bir sanatsal girişim hareketi. Resim, kaligrafi, ebru gibi sanatın nazenin noktalarına dokunan Hare Sanat, “Her kalpte hüner vardır” düsturundan hareketle sanatseverlerle buluşmayı hedefliyor.

Usta eğiticilerin vereceği kurslarla sanata gönül vermiş kişileri hedefleyen Hare Sanat, faaliyetlerini Nisan ayıyla birlikte yoğunlaştırarak sürdürecek.

Hare SanatHare Sanat Kafe

Şehrin gürültüsünden ve insanı boğan heybetinden biraz olsun kurtulmak isteyenler için nezih bir mekân olarak hizmet verecek olan Hare Sanat Kafe’de sanatla ilgilenenlere çeşitli kurslar verilirken aynı zamanda sıcak bir çayı yudumlamanın imkânı da sunulacak. Sanatla dolu bir ortamda hoş sohbetler etmek isteyenler için iyi bir tercih olan mekân birçok güzelliği barındırması bakımında da farklı bir özelliğe sahip.

Hare Sanat Kafe’ye uğrayıp bir yudum sohbet, bir demet renk ve bir tatlı söz günün yorgunluğunu alacaktır. Sanatı iç içe yaşamak ve günün sonunda geniş bir nefes almak için Hare Sanat iyi bir sebep…

Hare Sanat

Mimar Sinan Mah. Selami Ali Efendi Cad. No:78/A

Üsküdar.

 

 

Zeynep Delav davet etti

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2011, 15:59
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13