'Dürüm'e objektif yaklaşın!

Yıllardır Taksim'de arayıp da bulamadığımız yeri bulduk!

'Dürüm'e objektif yaklaşın!

Taksim’e yolu sık düşenler bilir ki orada yemek yiyecek temiz bir yer bulma çabaları iki şekilde sonuçlanır: Ya kaliteli, temiz fakat oldukça pahalı bir mekânda yemek yiyeceksiniz; ya da çeşitli kampanyaları olan, yarım ekmek dönerle ayranı otobüs parasına veren fakat güvenilmez ve izbe bir mekânda.

Her iki durumda da kullanılan malzemenin ne kadar caiz malzemeler olduğu, etlerin fıkha riayet edilerek kesilip kesilmediği kaygısından kurtulmanız bir iki mekan hariç mümkün değil. Bu durum Taksim müdavimlerini yıllardır mağdur ediyor, özellikle öğrenci kesimine bilinen ‘fast food’ markaları (ki onlar da boykot listemizde) dışında bir alternatif gözükmüyordu. Ta ki bu sistemi tamamen değiştiren “Antep Dürüm” açılana kadar.

Antep Dürüm
Antep Dürüm

Eti özel olarak getirtiyor

Antep Dürüm, eski Objektif Yayınları yöneticilerinden, Gaziantepli Ali Kemal Taşdemir tarafından kurulmuş. Eskiler, Gaziantep cezaevindeki müslümanları ziyaretlerinde Ali Kemal Taşdemir’in yapmış olduğu çiğ köftelerin ve kebapların tadını unutamadıklarını söylüyorlar. Gerçekten de Ali Kemal Abi’nin yaptığı yemeklerde bambaşka bir lezzet var. Bunun sırrını sorduk ve kullandığı eti özel olarak getirttiğini öğrendik. Bu özel etle yapılan kebapların yanında bir de çiğ köfte gönderir masanıza, yanında da özel köpüklü ayranından. Hepsinin üstüne bir de künefe gelir ki, belki de yemeğin en güzel kısmıdır o.

Babacan tavrı ve hoş sohbetiyle sizi en güzel şekilde ağırlayan Ali Kemal Abi’nin gönlü de bol olduğundan, özellikle öğrencilere çeşitli kampanyalı menüler sunmakta. Bu kadar cazip bir mekân varken Taksim’in pis ve güvenilir olmayan lokantalarında yemek yemek gerçekten de pek akıl kârı gözükmüyor. Zaten bunun farkında olan pek çok insan Antep Dürüm’ü kendine mekân edinmiş durumda.

Hâlâ ekran başında mısın?!

Dürümden anlayanlar arasında hızla popülerleşen bu mekân aynı zamanda bir buluşma ortamı sağlıyor. Taksim civarlarında bir eylem sonrası pek çok insan artık Ali Kemal Abi’nin mekânında oturuyor. Özellikle duyarlı müslüman çevrelerin büyük bir ihtiyacını karşılayan bu mekânda hâlâ yemek yememiş olanlara acilen yemelerini tavsiye ediyorum. Dürümün üstüne künefe yemeyi de unutmayın.

Gitmek isteyenler için adres:  Küçük Parmak Kapı Cad. İpek Sok. No: 18 (İstiklal Caddesi’ne girdikten sonra ilk sol ve ilk sağ)

 

Gülsüm Kavuncu haber verdi

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2010, 23:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
halil
halil - 9 yıl Önce

İstanbul'dan yazıyor da yazıyorsunuz... Bir dürümcü de ben tavsiye edeceğim; -sitenin yazarlarından Yavuz Selim Güneş bilir- Hatay'a yolunuz düşer de Hassa taraflarına gelirseniz Aktepe'de Dürümcü Cemil usta var, Cemil Usta'dan dürüm yemeyenler dürüm yedim demesinler. Dürümün yanında pişmiş domates ve biber de "fix" olarak veriliyor. Bir dürüm yiyen kesin sonraki öğünü de atlıyor... O kadar güzel yani... doysanız da bırakamıyorsunuz. İsteyene hemen meşhur Dervişoğlu Turşusu da var. Benden

T. Aydemir
T. Aydemir - 9 yıl Önce

Bu mekanda Antep'in meshur Nohut Dürümünüde görmek istiyoruz..!Hayirli olsun.

tespih
tespih - 9 yıl Önce

burasının sattığı etler islami usullere göre mi kesiliyor?En önemli şey yazılmamış diyecektim baktım ki yazılmış sonradan.

Recep Furkan Biçkioğlu
Recep Furkan Biçkioğlu - 9 yıl Önce

Antep Dürüm karnımı gerçekten doyurabildiğim ikinci evim gibi bir yerdir benim için... Gerek muhabbeti gerekse eşsiz yemekleri ile gönlümüzü fetheden Ali Kemal abimden Allah razı olsun... Herkese bu ikinci evimde patlıcan kebabı ve künefe yemesini tavsiye ederim (patlıcan kebabı muhteşemdir) ve dünyabizim.com'a bu haberi yaptığı için teşekkür ederim.

Ali PAZAROĞLU
Ali PAZAROĞLU - 9 yıl Önce

beyoğlunda olmasına karşın aynı zamanda insanların duygularının da güzelleştiği bir mekan.

ali haydar
ali haydar - 9 yıl Önce

Bahsi geçen mekanda, leziz dürümden tatmak bizede nasip oldu. Muhterem Ali Kemal Beyden ricamız; antep dürümü ortaköy,fatih,aksaray,b paşa gibi bölgelerede zincir halinde taşımanız zira her zaman taksime çıkamıyoruz.Hayırlı işler diliyorum...

ali kocalar
ali kocalar - 9 yıl Önce

gerçek olan şuki bi yiyen bi daha yiyor herkese tavsiye ederim hele bide ciğer kavurması yokmu otat o lezzet anlatmakla olmaz yiyin görün 10 numara

sakine
sakine - 9 yıl Önce

taksimde bir sürü ilginç ve garip insanlarının arasında birden ali kemal abimizin babacan bakışlarıyla karşılaşmak süper!! gülsüm haberini yapman süper olmuş!! benim için yorulunca dinlenmek için güvenilir bir mekan, acıkınca doymak için süper bir lokanta!! taksime büyük hizmet, teşekkürler ali kemal abi!!


banner19