Çocuklar için dolu dolu bir yaz okulu

Bayrampaşa Belediyesi Bilgi Merkezi’nde eğitim kıştan-yaza, yazdan-kışa, mevsimler boyu oyun tadında sürüyor. Bilgi Merkezi, bu yıl da mezunlarını görkemli bir tören ile mezun ettikten sonra yaz okulu çalışmalarını başlattı.

Çocuklar için dolu dolu bir yaz okulu

Bayrampaşa Belediyesi Bilgi Merkezi, on iki ay çocukların hizmetinde olmayı amaç edinmiş. Bu amacını sürekli yenilenerek devam ettiriyor. Bilgi Merkezi, bu yıl da mezunlarını görkemli bir tören ile mezun ettikten sonra yaz okulu çalışmalarını başlattı.

Çocukların eğitimden zevk almasını eksene alarak yaz-kış demeden yapılan eğitim, öncelikle öğrenciler tarafından ilgi görüyor. Bilgi Merkezi’ne gelmek için velileri zorlayan öğrenciler, memnuniyetlerini ortaya koyan anne-babalarla birlikte aile sıcaklığında bir ortam oluşturuyorlar. Bilgi Merkezi’nde eğitim kıştan-yaza, yazdan-kışa, mevsimler boyu oyun tadında sürüyor.

Kulüp faaliyetleriyle yaz mevsimi dolu dolu geçecek

Bin öğrenciye spor kıyafeti dağıtarak hizmet veren Bayrampaşa Belediyesi Bilgi Merkezi’nde tatil dolu dolu yaşanıyor. Büyük ilginin oluştuğu Yüzme kulübünün yanında, spor kulüpleri, değerler eğitimi yaz tatilinin özelliklerini gözeterek programlanıyor. Bayrampaşa Bilgi Merkezi’nde yüzmeden tekvando, basketbol, voleybol ve futbola, Kur’an-ı Kerim’den genel kültüre, hitabet-diksiyondan pratik hayat derslerine, bilgisiyardan müziğe çeşitli kulüp faaliyetleri, yaz okulunun vazgeçilmezleri arasında…

Çocukların yaşlarına uygun gelişiminin rehberlik tarafından izlendiği programda, özgüveni oluşturma üzerinde önemle duruluyor.

Hitabet-Diksiyon eğitimi ile çocukların toplum önünde kendilerini ifade etmeleri amaçlanıyor. Spor kulüplerinde sağlıklı olmanın, sporcu olma,  hedefi belirlemenin yanında erdemli olmanın önemi de veriliyor.

Müzikle verilen eğitimle çocukların kendilerini keşfetme imkânı sağlanıyor. Müziğe ait temel kavramlar ve enstrüman kullanma eğitimi de veriliyor.

Yine, kız öğrencilerin en çok ilgi gösterdiği kulüplerden olan Pratik Hayat Kulübü’nde neşeli çalışmalar yapılıyor. Yemek yapmaktan, düğme dikmeye, pek çok ev işlerine ait becerilerle çocuklar hayata hazırlanıyor.

Bayrampaşa Belediyesi Bilgi Merkezi Yaz Okulu’nda mevsimler birbirine yaklaşıyor.

 

Sıdıka Dağlı yazdı

Yayın Tarihi: 08 Haziran 2013 Cumartesi 11:49 Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2013, 15:44
banner25
YORUM EKLE

banner26