Bursa'da kızlar için güzel bir mekan var!

Genç hanımlara yönelik çeşitli etkinliklerin ve buluşmaların yapıldığı Suffe Kitap Kafe Bursa’da seveceğiniz bir yer.

Bursa'da kızlar için güzel bir mekan var!

 

Ocak ayının sonlarına doğru Bursa’da açılan Suffe Kitap Kafe genç hanımların yeni mekânı olma konusunda oldukça iddialı. Açılışlarını Hüda Kaya’nın Başörtüsüne Özgürlük Yolunda Görülmüştür kitabı imza ve söyleşisiyle yapan Suffe Kafe ilk günden beri aktif, misafirlerini heyecanla bekliyor.

Dört ayda kimler gelip geçti!

Kısa bir süre içerisinde oldukça iyi ve çeşitli buluşmalara imza atıldı Suffe Kitap Kahve’de. İskilipli Atıf Hoca’yı anma programı düzenleyerek “Kelebekler Sonsuza Uçar” filminin gösterimi yapıldı. Suffe bir kafe olmaktan çıkıp bir dostluk meclisi haline gelince, beraberce Filistin ve Suriye mitinglerine katıldılar. Hatay’daki Suriye mültecileri için çeşitli yardım kampanyaları ve kahvaltılar düzenlendi.

Bugüne kadar Suffe Kafe’yi ziyaret edenler arasında İhtiyar Kitabevi’nden İbrahim Çolak, Genç Dergi’den Mehmet Lütfi Arslan ve Süleyman Ragıp Yazıcılar da bulunuyor. Bursa Genç Gönüllüleri’nin de bu mekâna takıldıklarını belirtmekte fayda var.Suffe Kitap Kahve

Kendini geliştirmek isteyen gelsin!

Suffe sadece gelip geçici buluşmalara ev sahipliği yapmakla kalmıyor, aynı zamanda ziyaretçilerini memnun etmek ve aralarında bir sevgi ve muhabbet bağı kurulmasına vesile olmak istediği için, çeşitli kurslar da düzenliyor. Ney, hat, diksiyon gibi kurslar bunlardan bazıları. Ve talebe göre yeni ve farklı kursların açılması noktasında gelecek fikirlere de açıklar. Farklı grupların etkinliklerine de ev sahipliği yaptıklarını belirtiyorlar.

Yeni başlayan tefsir okumaları da Suffe ehlini güzelleştiren bir başka etkinlik. Yaz mevsiminin gelmesiyle gençler için yaz okulu projeleri de hayata geçmek üzere. Çeşitli yazar ve sanatçılarla da söyleşi, atölye çalışmaları yapmayı planlıyorlar. Bursa’daki genç kızlar Suffe Kitap Kafe’yi boş bırakmasın deriz.

Afrika’ya da uzandılar!

Afrika’nın susuzluğunu kendi susuzlukları addedip “simgeler önemlidir” dediler ve Hanzala, tuğra, barış güvercini çizdikleri şalları, kitap ayraçlarını, bileklikleri satışa sunarak Afrika’da su kuyusu açılmasına katkı sağlamak için bağış yaptılar. Bu ve bunun gibi yardım faaliyetleri halen devam etmekte ve isteyen herkesin katılması, yardımcı olması mümkün.

Suffe Ehli, kendilerini merak edenler için şöyle sesleniyor: “Güzel Bursamızda hanımlara yönelik olarak açtığımız Suffe Kitabevimizde genç hanım kardeşlerimizin, yanına çayın yakışacağı hoş sohbetine talibiz.”

Yer: Fethiye Mh. Kırlangıç Sk. No:11 İlahiyat Fakültesi karşısı, Nilüfer/Bursa

Sefine Eğitim Kültür Gençlik ve Yardımlaşma Derneği

 

Merve Büşra Bozcu Bursa’daki kızlara seslendi

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2012, 12:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
fatma
fatma - 7 yıl Önce

bursamızın en guzel yanlarından biri de suffe mizdir.sagolsun esra ablamız melike ablamız cok guzel isler yapıyorlar.haber de guzel olmus.ellerinize saglık.resimler daha cok olabilirdi tanıma adına.

Gül Hanım Gürsoy
Gül Hanım Gürsoy - 7 yıl Önce

Daha gitmeden sevdik biz Suffe'yı.. Gidip görmesi, çay içmesi nasîb olsun dilerim ^_^

banner19

banner13