Bu atölye insan yetiştirecek

Yenilmez Sanat Merkezi yazarlık ve oyunculuk kursu açtı. Seminerlerde kimler yok kimler?

Bu atölye insan yetiştirecek

Yenilmez Sanat Merkezi

10385Ahmet Yenilmez’i oldukça sıkı işlerden tanıyoruz. Kınalı Kuzular dizi filmi, Mehmet Akif Ersoy tiyatrosu, Veresiye Defteri televizyon programı  gibi. Bunların yanında Ahmet Yenilmez’in bir “Yenilmez Sanat Merkezi”  adında bir atölyesi var. Burada Türk Temaşa Atölyesi adında sanatın her türünü içine alan bir okul kuruluyor. Bu sanatların içerisinde edebiyat başta ve başat sanat olmak üzere tiyatro, sinema, resim, ebru, hat, minyatür, müzik gibi çok çeşitli sanat alanları  mevcut olacak.

Türk Temaşa Atölyesi'nin en büyük özelliği milli manevi değerleri gözeten, gözden kaçırmayan sanatı ve sanatçıyı tercih etmesi. Bundan dolayı atölyeleri diğer sanat oluşumlarından farklı  ve atölyelerinin öncelikli hedefi bir “enstitüye” dönüşmek. Bunun için de ticari kaygıları bir tarafa bırakarak insan yetiştirme gayreti içerisindeler.

Türk Temaşa Atölyesi Kursları başlıyor!

Türk Temaşa Atölyesi 16 Ocak’ta yapılacak mülakatla öğrenci alımına başlayacak. Kursun hocaları arasında Ahmet Yenilmez, Hilali Mahmudov, Mustafa Miyasoğlu,10387 Mümtaz Er Türköne, Uğur Uzunok, Şeref Yılmaz, var. Ayrıca Seminer Hocaları olarak ise Uğur Yücel (Oyuncu), Mustafa Şevki Doğan (Yönetmen), Zeynep Tokuş (Oyuncu), Ali İpin (Oyuncu), Fatih Kısaparmak (Sanatçı), Zeynel Koç (TRT Genel Müdür Yard.), Ahmet Uğurlu (Oyuncu), Orhan Seyfi Güner (CİNE 5 Medya Grup Başkanı), Mustafa Yılmaz (Belgesel Yönetmeni), Özdemir Egemen (Plastik Makyaj Uzmanı), Sadık Albayrak (Yazar) ders verecek.


Nasıl olacak?

Her yaştan eğitim gruplarının katılabileceği kurs 16 Ocak Cumartesi günü yapılacak mülakat ile başlayacak ve ilk dönem beş ay sürecek. Kursa başvurular başladı. Kurs toplam üç dönem sürecek. İlk 5 aylık dönemde teorik olarak sinema, tiyatro, dramaturji, hikâye üzerine yoğunlaşılacak. İlk 5 aylık dönemde başarı gösterenler ikinci 5 aylık sürede pratik olarak sahne eğitimine ve metin yazarlığına başlayacaklar ve aynı zamanda ikinci 5 aylık sürede bir oyun sahnelenecek. Üçüncü ve son 5 aylık sürede ise kursiyerlere çeşitli profesyonel sinema, tiyatro etkinliklerinde rol alma fırsatı  tanınacak.

Öte yandan, Kursiyerlerle ortaklaşa yazılan ve yine kursiyerlerin yer alacağı kısa filmler çekilecek. Kurslar Fatih Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde yapılacak.


10400

Ayrıntılı  bilgi için:

www.yenilmezsanatmerkezi.com.tr

Tel: 0212 532 22 60 - 0212 532 22 61

Adres: Molla Şeref mah. Oğuzhan Cad. no: 19 kat: 6 Fındıkzade/ Fatih 

E.Fatih Bilge haber verdi.

Yayın Tarihi: 11 Ocak 2010 Pazartesi 00:33 Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2010, 23:03
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
aktan selam
aktan selam - 11 yıl Önce

istanbul'da yaşamadığım için üzgünüm, 3-5 yıl sonra istanbul'a gelebilirsem bu işlere girişmeyi düşünüyorum, dahası hayal ediyorum.

Ayhan isik
Ayhan isik - 11 yıl Önce

Birgun Turkiyenin diger sehirlerindede subeleriniz olur
Turkiye gencligi icin Yurek hiziniz Bereketli olsun ...

Can Polat Serter
Can Polat Serter - 11 yıl Önce

isminin peşi sıra oyuncu yönetmen sıfatını koydukalırnız snatçı değilmidir müzisyenler mi sadece sanatçıdır

banner26