Yediiklim'in Haydar Ağabeyi!

Ali Haydar Haksal şimdiye kadar çok değerli isimlere vefa gösterdi. Geçen gün de onun için bir vefa programı vardı.

Yediiklim'in Haydar Ağabeyi!
Ali Haydar Haksal
Ali Haydar Haksal

Medeniyetine duyarlı edebiyatın öncülerinden Yedi İklim Dergisinin sahibi ve her şeyi, öykücü Ali Haydar Haksal Cumartesi akşamı TYB İstanbul Şubesinde bir etkinlikle anıldı. 

Ali Haydar Haksal’a Saygı etkinliği bir ilk idi.Mahmut Bıyıklı’nın yönettiği programda sevenleri ve dostları birer birer mikrofonu alarak Haksal’ın yazar, öykücü, editör, ağabey ve şahsına münhasır kişiliğini anlattılar. 

24992Yediiklim bir mekteptir!    

İlk sözü Osman Bayraktar alırken devamında Mihriban Karatepe, Bünyamin Yılmaz, Selvigül Kandoğmuş Şahin, Seyfettin Ünlü, Mustafa Cemil Efe, Zafer Acar ve  İbrahim Eyibilir konuştu. Ardından kızı Sevde Haksal ve kardeşi Müstakim Haksal konuştu. Programa rahatsızlığı sebebiyle iştirak edemeyen Ali Haydar Haksal ile canlı telefon bağlantısı yapıldı.

Programa katılan ilgili topluluğa selam ve muhabbetlerini ileten Haksal, sağlığının iyi olduğu müjdesini verdi. Çıkışta tüm katılımcılara Yedi İklim dergisi 250. sayısı olan Ali Haydar Haksal özel sayısı hediye edildi. 

Böyle mühim ve müstesna programın tertibinde emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Ali Haydar Haksal Ağabeyin Büyük Doğu- Diriliş- Edebiyat- Mavera doğrultusundaki kutlu çabalarını hürmetle anıyor, kendisine tam bir şifa diliyoruz.

 

Mehmet Bahadıroğlu haber verdi

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2011, 10:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
nidayi
nidayi - 8 yıl Önce

Programın gereçekleşmesinde üstün gayret gösteren ve başarılı bir şekilde programı sunan Mahmut Bıyıklı kardeşimize teşekkür ediyorum.
Ali Haydar abimize de acil şifalar diliyorum...

Ali
Ali - 8 yıl Önce

Programa eemeği geçenlere teşekkür ediyor, Ali Haydar ağabeyemize de Allah'tan acil şifalar diliyoruz.

ali sözer
ali sözer - 8 yıl Önce

Güzel bir program olmuş.

banner19

banner13